Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Nejbohatší rodina na světě odtajnila své investiční sázky za pět miliard dolarů

Alice a Jim Waltonovi
WikipediaCommons/Wesley Hitt
Petra Nehasilová
pej

Málo známá a dosud nenápadná investiční Walton Investment Team (WIT) zveřejnila, kam proudí miliardy dolarů rodinného klanu Waltonových. Waltonovi jsou nejbohatší rodinou v USA díky svému podílu ve Walmartu, největším maloobchodním řetězci na světě.

Reklama

Rodinná investiční společnost Walton Investment Team na konci června držela akcie téměř za pět miliard dolarů, většina z těchto peněž byla investována do věřejně obchodovaných fondů (ETF) - jako jsou Vanguard FTSE Emerging Markets a Short-Term Treasury ETF. Z podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) vyplynulo, že rodina prostřednictvím investičky nakoupila podíly také ve společnostech Apollo Global Management, Snowflake či čínské Pinduoduo. 

Waltonovi po celá léta o svých investicích mlčeli, což se ale ukazuje být stále těžší, protože vydělávají miliardy prodejem akcií Walmartu. Jen od začátku roku 2020 prodal rodinný klan cenné papíry maloobchodního gigantu za asi 6,5 ​​miliardy dolarů. Peníze posléze zhodnocuje prostřednictvím WIT. To, že WIT je pobočkou, která investuje jménem rodiny, potvrdil i zástupce Walton Enterprises, hlavní family office Waltonů.

S investicemi rodině radí mimo jiné Dele Butlerová, která působí jako hlavní poradce pro investice ve Walton Enterprises, a je zároveň vedena v podáních pro SEC jako primární kontakt společnosti WIT. Mezi další členy patří Rupal Poltacková, prezidentka Walton Enterprises, která dříve působila ve Fidelity Investments. 

WIT začala zveřejňovat nakoupené podíly až letos, upozornila agentura Bloomberg. Podle údajů SEC na konci loňského roku spravovala podíly za 3,8 miliardy dolarů, nyní je to již miliard pět. 

Reklama

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Miliardáři na táboře v Sun Valley: řešily se nákupy, bitcoin i rafting

Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a další těžkotonážní jména dnes odjíždějí z prázdninového pobytu v Idahu. Teprve se uvidí, které nové akvizice z toho vyplynou.

Přečíst článek

Nejbohatší rodina na světě diverzifikuje investice

Podle žebříčku agentury Bloomberg rodina Waltonových drží jmění v hodnotě 238 miliard dolarů, a je tak nejbohatší na světě. Zhruba polovina z toho jmění je vázána na Walmart, kterou založil Sam Walton v roce 1950.

Netflix, ilustrační foto

Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her

Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.

Přečíst článek

Činnost WIT zůstala dosud do značné míry bez povšimnutí. Podle záznamů z rejstříku začala firma fungovat na začátku roku 2020, několik měsíců před tím, než Walton Enterprises převedla 48 miliard dolarů získaných prodejem akcií maloobchodního gigantu do speciálního trustu.

Rodinný dům v Radvanicích je jedním z nominovaných projektů České ceny za architekturu.

Plechový dům vzbuzuje rozporuplné reakce. A bojuje o prestižní cenu

Rodinný dům v Radvanicích na Ostravsku na první pohled zaujme nejenom svým tvarem, ale i fasádou z plechu. Objekt navržený ateliérem ti2 architekti je dalším, který se uchází o prestižní ocenění Česká cena za architekturu.

Přečíst článek

Dům od ateliéru ORA v Božicích na Moravě.

Jak stavět na české vesnici moderně? S respektem k tradici

Dům, který navrhli do vesnice Božice architekti ze studia ORA, v sobě mísí prvky moderní architektury a tradičního vesnického stavení.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Obchod Footshopu v areálu Vnitroblocku v Praze-Holešovicích

Stanislav Šulc: Nový hráč na pražské burze. Má smysl investovat do tenisek?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme