Newstream Club je nový byznysově - lifestylový magazín, který vytváří a píše redakce úspěšného webu newstream.cz. Jak žít bohatý a smysluplný život. Inspirace, osobnosti, miliardáři, rozhovory. Biohacking, work-life balanc, poslání. Jak nevyhořet. Gadgety, osobní značka, life-hacky. Fashion, design, travel, styl, food. Budoucnost. Jak si najít práci, která je posláním. Když peníze pomáhají. Miliardáři a jejich investiční rady.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
Patří k nejuznávanějším tuzemským umělcům doma i v zahraničí. Vděčí za to svému rozpoznatelnénu stylu i náročným tématům, kterým se věnuje. Nejnověji to potvrdil mimořádnou výstavou v DSC Gallery, kde vystavoval spolu s Adamem Štechem, v polovině září pak svou tvorbu představoval v Berlíně na prestižním Art Fair for Modern & Contemporary Art Positions Berlin. Na obou akcích přitom spolupracoval s kurátorskou hvězdou Domenicem de Chirico. Jeho cesta k úspěchu však nebyla snadná ani přímočará, jak připomíná v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB, z něhož přinášíme ukázku.
Každý den zemře v Česku 100 až 150 lidí na onemocnění srdce nebo cév. Děsivou statistiku by pomohlo zlepšit například i to, kdyby častěji chodili na preventivní prohlídky. A podle jednoho z nejznámějších tuzemských kardiologů Miloše Táborského by tomu mohla pomoci i digitalizace medicíny. Rozhovor s prestižním lékařem přinesl magazín Newstream CLUB.
Nejznámější český vyjednavač Radim Pařík pomáhá vyjednávat miliardové dealy, píše bestsellery, vyučuje, ale i se sám učí na prestižních univerzitách na třech kontinentech a k tomu komentuje geopolitické události z pohledu vyjednavačů. Co znamená, nasadit protistraně uniformu záchranáře? Jaký je vyjednavač Donald Trump? Jak se dá vyjednat nemožné? I na to odpovídá Radim Pařík v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB.
Udržitelnost a ESG principy jsou zaklínadlem moderní doby. Co to ale v praxi znamená pro banky a jejich klienty? Detaily popisuje ředitel korporátního bankovnictví a člen představenstva Raiffeisenbank František Ježek. Upozorňuje ale také na to, že klienti, kteří nepodnikají žádné kroky k dosažení CO2 neutrality, budou zařazováni do vyšší rizikové kategorie s vyšším rizikem refinancování a tomu budou do budoucna odpovídat i podmínky financování.
Patří k nejlepším lékařkám pohybového aparátu u nás. A když se některému vrcholovému sportovci něco přihodí, pravděpodobně skončí v její ordinaci. Karolína Velebová založila kliniku Body Solution Clinic. Jak těžké je v Česku podnikat v oblasti zdravotní péče? A proč může být podzim velmi nebezpečný pro amatérské sportovce? Na to odpovídá prestižní lékařka v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB.
Jak lze udržet a rozvíjet rodinný podnik po pět generací? Proč je Julius Meinl I. jejím velkým vzorem? A proč se u Meinlů rozhodli vrátit ke kořenům, tedy byznysu s prémiovou kávou, ve kterém jsou 160 let? O tom a dalších plánech firmy mluvila s Newstream CLUB Christina Meinl, výkonná ředitelka Julius Meinl Coffee Group pro Rakousko.
Jak zůstat relevantní i v nadcházejících letech? Jak se udržet v kondici a jak vytvářet dlouhodobou hodnotu? Nejdůležitější témata současnosti pohledem řady významných osobností českého byznysu, veřejného dění i umění nabízí podzimní magazín Newstream CLUB. Radim Pařík vysvětluje, proč je vyjednávání novou dovedností pro 21. století a Christina Meinl, dědička slavného kávového impéria připomíná, jak je v byznysu důležité neustále se adaptovat.
Co může současné společnosti nabídnou šlechtický rod se sedmisetletou historií? Možná mnohem více než by se mohlo na první pohled zdát. Jde především o perspektivu, kterou nezná naše země, natož místní byznys. O této perspektivě a jejím vlivu jsme se bavili s Williamem Rudolfem Lobkowiczem, který ve slavném šlechtickém rodu má na starosti mimo jiné digitální aktivity. Právě on byl první z rodiny, kdo se sešel s Milanem Šemelákem, který řadu let trávil v dynamickém prostředí globálních startupů. Jeho přístup radikálního zjednodušování nyní pomáhá rodině redefinovat fungování v souladu s dnešním světem, ale při zachování staletých hodnot rodu. Dva světy? Ale vůbec ne. Jeden velmi barvitý svět, který se neustále tvoří. Stejně jako třeba po třicetileté válce.
S 600 tisíc prodanými knihami patří k nejúspěšnějším polistopadovým spisovatelům. Jozef Karika přitom slaví úspěchy doma na Slovensku i u českých čtenářů. Jeho thrillery Trhlina, Na Smrti či Černá hra se staly doslova kultovními. Poslední jmenovaná kniha je první díl trilogie Černý kruh, v níž Karika popisuje vývoj Slovenska od konce komunismu. Letos v češtině vyjde druhý díl nazvaný Černý rok. „Této trilogii říkám Černý kruh, protože v ní zachycuji kruh, do něhož se zamotala slovenská společnost a z něhož je velmi složité se dostat. Ostatně aktuální vývoj událostí na Slovensku to dokazuje,“ říká úspěšný spisovatel v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB 4.
Igor Rattaj dělí svůj čas i byznys mezi Česko, Slovensko a jejich sousední země. Vládce horských středisek, aquaparků a hlavní akcionář společnosti TMR je ve svých třiapadesáti letech již legendou česko-slovenského kapitalismu. Pro finanční skupinu J&T v Česku v devadesátých letech zakládal banku, je průkopníkem horského byznysu a s firmou Tatry Mountain Resorts ovládá středisko ve Špindlerově Mlýně, které je centrem české byznysové elity. Krom byznysových aktivit je zapáleným filmovým i divadelním hercem. „Česko i Slovensko jsou na stejné cestě, ale každé jinými kroky. Česko je pod větším vlivem Západu, ale ani Slovensko v žádném případě není proruská země,“ říká miliardář v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB 4.
Pochází z Popradu a na Slovensku patří Marcel Ihnačák mezi nejznámější kuchaře. Snaží se tamní gastronomii vylepšit. Žije a podniká na jižní Moravě. „Česko je napřed před Slovenskem. Vždy o pár let bylo,“ říká šéfkuchař v rozhovoru pro nové číslo magazínu Newstream CLUB, které je věnováno Česko-Slovensku.
Výroba osobních aut v ČR od začátku ledna do konce října meziročně 📈 vzrostla o 6,6 procenta na 1,239 milionu vozů. Produkce však v porovnání se začátkem roku zpomaluje. Výroba bateriových automobilů klesla proti loňsku o pětinu na 127.222 vozů, což znamená podíl 10,3 procenta. Loni to bylo 13,6 procenta.
Společnost Sev.en Global Investments (GI), která patří do české energetické skupiny Sev.en podnikatele 👨 Pavla Tykače, kupuje od španělské firmy Celsa dvě ocelárny ve Velké Británii a ve Skandinávii. Dnes o tom informovala Sev.en Global Investments.
Americký kavárenský řetězec Starbucks ☝ zvažuje prodej podílu ve svém čínském podniku. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Odvolává se na informované zdroje, podle kterých firma zjišťuje zájem potenciálních investorů, včetně domácích firem soukromého kapitálu. Čína je pro Starbucks druhým největším trhem, tržby tam ale klesají.
Ministerstvo pro místní rozvoj musí zaplatit ☝ pokutu milion korun za chybné zadání digitalizace stavebního řízení mimo tendr. Vyměřil mu ji antimonopolní úřad a jeho předseda Petr Mlsna ji potvrdil. Rozhodnutí je pravomocné, uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Americké firmy, které dovážejí z Číny, už teď reagují na plánovaná cla, jak je slíbil zavést zvolený prezident 👴 Donald Trump. Nejčastěji se snaží předzásobit. Někteří podnikatelé se kvůli tomu přitom neváhají ani zadlužit, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ).
Čistý zisk amerického výrobce čipů Nvidia se ve třetím čtvrtletí více než 📈 zdvojnásobil na 19,3 miliardy dolarů (462,9 miliardy korun) z 9,2 miliardy dolarů ve stejném období loni. Firmě pomáhá pokračující zájem o čipy pro umělou inteligenci. Růst tržeb ale zpomaluje a Nvidia ve svém prohlášení předpověděla nejpomalejší růst tržeb za posledních sedm čtvrtletí. Nesplnila tak vysoká očekávání některých investorů, což způsobilo pokles jejích akcií po oficiálním uzavření trhu.
Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za tři letošní čtvrtletí výnosy 14,97 miliardy korun. Meziročně byly o 51,1 procenta 📈 vyšší. Důvodem byl nárůst prodejů a také konsolidace nové akvizice, společnosti Sellier & Bellot. Čistý zisk zbrojařské skupiny dosáhl od ledna do září 708,7 milionu korun, ve srovnání se stejným obdobím loni klesl o 53,9 procenta.
Americké ministerstvo spravedlnosti chce, aby internetový gigant Google prodal prohlížeč 💻 Chrome a omezil upřednostňování svého vyhledávače v systému Android. Podle agentury Reuters to ministerstvo navrhlo soudu, aby tak rozbilo monopol Googlu v online vyhledávání a související reklamě.
Europoslanci ✅ odsouhlasili všechny členy Evropské komise. Nová unijní exekutiva tak může být jako celek schválena příští týden ve středu na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.
Poslanci navrhli v druhém čtení státního rozpočtu na příští rok přesuny peněz v celkovém objemu zhruba 2️⃣2️⃣4️⃣ miliard korun. Představuje to téměř deset procent plánovaných celkových výdajů rozpočtu, které činí 2,33 bilionu korun. Loni ve druhém čtení navrhli poslanci přesuny za zhruba 209 miliard korun.