Dlouhodobě sleduje trendy v oblasti biochemie, wellnesu, technologií a biohackingu. Absolvovala řadu kursů, zabývá se konzultantstvím v oblasti životního stylu a longevity pro VIP klientelu. Vystudovala VŠE Mezinárodní vztahy, žila v Británii a USA, pracovala mimo jiné v Evropské komisi a designových agenturách.
články autora
Biohacking: Sezona alergií propukla naplno. Jak si pomoci, když se vzbouří imunita?
Ke zmírnění příznaků a i k vlastní léčbě alergie můžeme použít přírodní prostředky, koření i potraviny. Zkuste si třeba při záchvatu kýchání sníst půlku syrové cibule. Ale zabrat mohou i méně radikální experimenty.
Nová studie ukázala, jak se lze bránit efektům mikro- a nanoplastů v prostředí na individuální úrovni, když na té celospolečenské se to z různých důvodů neděje.
Chůze navíc a konzumace luštěnin, ryb nebo listové zeleniny může prodloužit lidský život až o 60 procent. Poukazuje na to nová, inovativní studie, o které se píše v dalším díle seriálu Biohacking.
Bryan Johnson, podnikatel, jehož priorita je zůstat na světě co nejdéle, ideálně věčně. Do toho investuje dva miliony dolarů ročně, podstupuje řadu procedur a jí hrsti pilulek. Ve vlastním návodu, jak žít, přiznává konzumaci doplňků stravy své značky, které prodává a také pár dalších produktů. Kromě volně prodejných doplňků stravy také bere léky, které jsou u nás na předpis.
Stravovací přístup Bryana Johnsona, podnikatele-biohackera, jehož cílem je žit věčně, je většinou hodnocen jako extrémní a dlouhodobě neudržitelný. Jak konkrétně to vypadá a jak se normální smrtelníci mohou jeho dietou inspirovat?
Kdybyste měli udělat jedinou blahodárnou věc pro své zdraví, zlepšete svůj spánek.
Jakou k tomu doporučuje biohacker Bryan Johnson denní rutinu? A je možné ji alespoň částečně replikovat v normálních podmínkách?
V posledních článcích našeho seriálu biohacking jsme se zabývali protokolem podnikatele a biohackera Bryana Johnsona. Na svých stránkách prodává i pomůcky, jak emulovat jeho životní styl a omladit se a zpomalit, či nadneseně zastavit, stárnutí. Rozebírali jsme jeho nejoblíbenější řadu suplementů: Blueprint stack. Ten obsahuje potraviny a doplňky stravy s protistárnoucími a zdraví udržujícími účinky. Jeho hlavní nevýhodou je absence základní premisy biohackingu: individualizace. Pro nejlepší výsledky je vždy dobré se poradit, nebo si sám udělat analýzu toho, co potřebuji. Podrobně tento přístup rozebírám ve své knize Biohacking, vydané na podzim v edici Newstream.
Mají vitamíny, multivitamíny a prášky na „nesmrtelnost“, které prodává miliardář Bryan Johnson smysl? Dozvíte se v druhém díle recenze produktů jeho Blueprintu v seriálu Biohacking.
V dalším díle pravidelného seriálu Biohacking se podíváme na balíčky potravinových a zdravotních doplňků, takzvané stacky, které prodává výstřední miliardář Bryan Johnson na svém e-shopu. Mají cenu inzerovaných stovek dolarů? Pomohou skutečně k trvalému zdraví?
Recept jak žít věčně? To si myslí, že má Bryan Johnson, jeden z nejznámějších biohackerů současnosti, zakladatel firmy Braintree. Firmu spolu se službou Venmo prodal v roce 2013 za slušné peníze PayPalu. Tento recept, který nazval Blueprint, zahrnuje řadu strategií, které slibují zpomalit, zastavit či i zvrátit stárnutí. Johnson založil také firmu Kernel, která se soustředí na zdraví mozku a zkoumá nemoci jako Alzheimer, mrtvice, otřes mozku, ale také zkoumá mozkovou aktivitu v různých stavech vědomí.
I v té nejtužší zimě, jako je to teď, se dá mluvit o potravinové sezóně. Samozřejmě ne z pohledu, co u nás nyní přirozeně dozrává, ale co bylo tradičně uchováváno našimi předky v kombinaci s tím, co je našinci dostupné v supermarketech k zakoupení. Tradiční medicínské systémy východních kultur, jako je ajurvéda a tradiční čínská medicína v zimě doporučují ovoce a zejména zeleninu tepelně upravenou. Podle jejich principů mají totiž syrové plodiny tendenci organismus v chladném období dále ochlazovat. Pokud ale kompoty nemusíte a radši si dáte čerstvé smoothie či syrové jablko i v zimě, je to lepší varianta než konzumovat potraviny vyrobené v továrně.
V novém roce si rádi dáváme předsevzetí jak tělu odlehčit zejména po vydatných Vánocích. Oblíbenou strategií, jak nastartovat naplánovanou změnu k lepšímu, je nějaký druh detoxu. Ten není nutný, ani povinný, ale pokud nás detox láká, je řada možností, jak celkem rychle pocítit zlepšení fyzického těla i mysli. A často stačí opravdu malé zásahy do rutiny, jde jen o to, jak moc či málo na sebe chceme být tvrdí. Dobré je se pocitově rozhodnout, zda bude příjemnější něco ubrat, něco přidat, či zkombinovat obě taktiky.
Je tu nový rok a toho chce řada lidí využít pro nový začátek v nějaké oblasti života. Velmi častým cílem je hubnutí, což je často motivací žít zdravěji. Není těžké si propojit, že zdravější život znamená často i váhu v rozumných mezích. Ale platí to i naopak, kdy štíhlejší tělo značí i zdravější životní styl?
Jak si užít Vánoce a konec roku co nejlépe a bez stresu je otázka za milion. Přípravám, shonu, nákupům a dodělkům na poslední chvíli v práci se možná nemáme šanci vyhnout, ale můžeme zkusit nepřímé strategie, které nám pak umožní lépe vypnout a přes sváteční volno si lépe odpočinout a svátky prožít v klidu a pokoji. Mistry této disciplíny jsou Seveřané a jejich princip „hygge“.
Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v březnu 📈 rostla nejrychlejším tempem za poslední rok. Vyplývá to z výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které zveřejnil čínský statistický úřad. Podle analytiků údaje naznačují, že čínskou ekonomiku, která čelí negativním dopadům celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, podporují vládní opatření ke stimulaci domácí poptávky.
Systém dotací v Česku čelí ☝ zásadním problémům, neklade důraz na výsledky. Stát se často zaměřuje na maximální vyčerpání peněz než na podporu projektů, které mohou mít skutečný přínos. Takový systém je chybný a nepomáhá reálnému rozvoji regionů ani dlouhodobému posilování konkurenceschopnosti, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad.
Reciproční cla, které Spojené státy tento týden oznámí, se budou týkat všech zemí, nikoli jen menší skupiny států s největší nerovnováhou. V noci na dnešek to prohlásil americký prezident 👴 Donald Trump. Rozsáhlý plán dovozních poplatků chce Trump představit v úterý.
Páteční zemětřesení si v Barmě vyžádalo 2️⃣0️⃣2️⃣8️⃣ mrtvých a nejméně 3408 zraněných. S odvoláním na oznámení barmské junty o tom informoval list The Wall Street Journal. V Thajsku zemřelo nejméně 18 lidí.
Moskva a Washington ☝ zahájily diskuze o kovech vzácných zemin a dalších projektech v Rusku. Listu Izvestija to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl šéf Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev, kterého si ruský prezident Vladimir Putin vybral jako zvláštního zmocněnce pro mezinárodní ekonomickou a investiční spolupráci.