Africký „Karibik” na dosah. Z Prahy na Madagaskar nově létá přímý spoj

Cesta na čtvrtý největší ostrov světa k jižnímu cípu Afriky je nyní snazší, rychlejší a také násobně levnější. Díky novému, přímému leteckému spojení. Na Madagaskar mohou cestovatelé zamířit s Čedokem, a to každou sobotu od října až do konce roku.
Kdo chtěl donedávna cestovat na Madagaskar, musel si hodně připlatit a cestovat mnoho hodin s minimálně jedním přestupem. To už dnes tak úplně neplatí. Bílé pláže jsou pro Čechy nyní dostupnější. Na exotický Madagaskar začal od října létat každý týden obří dálkový letoun Boeing 787-9 Dreamliner italské letecké společnosti Neos. Nikdy v minulosti tam takové letecké spojení s Prahou nebylo. Teď se tam létá do severní části ostrova na turisticky oblíbený ostrůvek Nosy Be.
Už žádná mezipřistání
Madagaskar je pro milovníky knih zoologa a spisovatele Geralda Durrella, který na tomto ostrově zachraňoval spoustu zvířat ohrožených vyhynutím, na prvních příčkách cestovatelských snů. Až do nedávna se sem dalo letecky dopravit jen s několika přestupy a mnohahodinovým cestováním. Obvykle bylo třeba nejprve cestovat do Vídně, Varšavy nebo na jiné velké evropské letiště a pak ještě cestou aspoň jednou přestupovat a všude čekat dlouhé hodiny. Cena takovéto série letenek s letištními a palivovými poplatky šplhala do desetitisícových sum v korunách a mohla se vyšplhat i na několik průměrných českých měsíčních platů.
Pokud si vyhledáte letecký spoj na Madagaskar letos na podzim, i s tou nejvýhodnější letenkou s Ethiopian Airlines budete muset do Vídně a budete cestovat přes letiště v Addis Abebě. Taková cesta vás pak vyjde na přinejmenším 60 tisíc korun a více, a to ještě za předpokladu, že poletíte do oblíbené turistické destinace v severní části Madagaskaru na ostrůvek Nosy Be. Pokud si zvolíte cestu do hlavního města Antananarivo, připravte si rovnou na sto tisíc korun. Na cestě navíc strávíte i s čekáním na letištích i více jak 24 hodin.
Přímý let takhle daleko tedy cestovatelům za exotikou výrazně zrychlí i zlevní cestu. Má to ale přece jen malý háček. Jedná se totiž o charterový let cestovní kanceláře Čedok, která se od začátku letošního října rozhodla vozit obřím letounem Dreamliner každý týden klienty na exotický ostrov. Nejedná se přitom o žádný malý letoun, který potřebuje cestou několikrát nabírat naftu. Stroj uveze až 359 cestujících plus posádku a do cíle dorazí bez mezipřistání. V tuto chvíli ale Čedok samostatně letenky neprodává a letenky jsou zatím jen součástí balíčků cestovní kanceláře.
Češi dosud detailně prozkoumávali Egypt hlavně u pobřeží Rudého moře. Nově, je to jen pár týdnů, se přímým letem z Prahy dostanou i do města Marsa Matruh na pobřeží Středozemního moře. Co tam najdou?
Reportáž: Na Hurghadu zapomeňte. Skutečný Egypt lze ještě najít u pobřeží Středozemního moře
Enjoy
Luxusní resort Kaplankaya poblíž tureckého města Bodrum byl letos zařazen mezi top dovolenkové destinace prestižního výběru Daily Mail. Resort, který i nabízí 140 pokojů a 27 vil, vybudovala Tereza Maxová spolu se svým manželem, tureckým miliardářem Burakem Oymenem. Reportér byznysového portálu newstream.cz resort navštívil. „Češi jsou rozhodně mezi návštěvníky z top deseti zemí,“ prozradil Sarp Okçuoğlu, obchodní šéf společnosti Six Senses, která resort provozuje.
REPORTÁŽ: Turecký resort Terezy Maxové nabízí skutečný luxus. Jezdí sem i Češi
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.