Airbus ruských aerolinek, který se 167 lidmi nouzově přistál na Sibiři, chtějí Rusové dál používat

Ruské aerolinky Ural Airlines, jejichž dopravní letadlo muselo v září nouzově přistát i se 167 lidmi na palubě na pšeničném poli na Sibiři, se chystají letadlo opravit a dál ho používat. Nyní přemýšlejí, jak letadlo z pole dostat. Děje se tak v době, kdy na ruské aerolinky dopadají západní sankce, kvůli nimž se do Ruska obtížně dostávají náhradní díly. Západ zakázal dovoz součástek do letadel po ruském vpádu na Ukrajinu loni v únoru.
Letoun Airbus A320 na lince ze Soči do Omsku nouzově přistál na poli v Novosibirské oblasti 12. září. Podle dopravní společnosti si přistání vynutilo selhání hydraulické soustavy.
Motory opravu nepotřebují
„Letadlo není vážně poškozeno a bude pravděpodobně v budoucnu schopno uskutečňovat další lety,“ sdělily v prohlášení aerolinky s tím, že motory opravu nepotřebují. „Zvažujeme více možností, jak letadlo vyzdvihnout z pole,“ dodaly. Přemýšlejí například nad scénářem, že by vyndaly sedačky, aby byl stroj lehčí. Zatím letadlo ještě několik měsíců zůstane pod dohledem tam, kde je, zatímco se na něm provedou kontroly, opravy a údržba.
Ruské letecké společnosti se podle informací agentury Reuters kvůli protiruským sankcím musejí uchylovat k rozebírání letadel na náhradní díly. V dalších případech dovážejí aerolinky včetně Ural Airlines součástky přes třetí země, a to bez souhlasu výrobců letadel, jimiž jsou nejčastěji západní společnosti Airbus nebo Boeing.
Společnost Primoco UAV má za sebou úspěšných devět měsíců letošního roku. Český výrobce bezpilotních letounů meziročně zdvojnásobil zisk a tržby rostly více než trojnásobně. Čistý zisk dosáhl rekordních 126 milionů korun a tržby stouply na 372 milionů korun.
Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV dosáhl rekordního zisku
Zprávy z firem
Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair hodlají ve svém zimním letovém řádu zrušit mnoho letů. Důvodem je zpoždění dodávek nových letadel od amerického výrobce Boeing. Ryanair létá i z pražského letiště.
Ryanair zruší v zimním řádu mnoho letů. Společnost stále čeká na nová letadla
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.