Aukce v Topičově salonu nabídla Fillu či Šímu za miliony

Milionová díla Antonína Procházky nebo Emila Filly nebo poměrně levnou malbu od Josefa Šímy šlo pořídit na aukci v Topičově salonu.
Milionové položky a velké investiční příležitosti čekaly účastníky aukce společnosti 1. Art Consulting, která se pod pořadovým číslem 85 uskutečnila v Topičově salonu a již tradičně proběhla také online. Jedná se o první velkou sálovou akci síně z první ligy, další budou následovat až v listopadu. Potvrzují to také nabízená díla, mezi nimiž byla milionová díla od autorů největších jmen meziválečné moderny, jako je Emil Filla či Antonín Procházka a také poválečné generace, o niž je v současnosti eminentní zájem. Tu zastupuje například Václav Boštík.
Právě tito tři tvůrci se pak podělili o čtveřici nejdražších položek aukčního katalogu a lze očekávat, že právě o ně bude největší zájem. Nicméně ještě vyšší boj a nárůst koncové ceny oproti té vyvolávací může nastat u obrazu Josefa Šímy Světelná krajina. O Šímu je v posledních dvou letech mimořádný zájem a výjimečný obraz startuje na částce „pouhých“ 1,3 milionu korun.
Londýnská galerie Heni, která ve spolupráci se světovým umělcem Damienem Hirstem nedávno uvedla na trh superúspěšnou NFT s názvem The Currency, vypisuje soutěž na další kryptoobraz. Tentokrát od street-artového umělce JR.
Další trhák? Hirstovi galeristé přicházejí s novým NFT
Money
Totéž platí také pro Olbrama Zoubka, přičemž aktuální aukce nabídne hned čtyři jeho sochy. Nejdražším by se měla stát ikonická socha Anděl - Zvěstování, která startuje na částce 650 tisíc korun, naopak nejnižší vyvolávací cenu má Achilles s drapérií, jenž začíná na 150 tisících.
Současné umění
Vedle klasiků 20. století aukční síň nabízí také řadu děl současných umělců všech generací. Zajímavostí by mohla být kuriózní skulptura od Jana Švankmajera nazvaná Ptáček, hned několik děl od Jiřího Anderleho či Michaela Rittsteina nebo malba Narapoia, která nabízí jeden z typických výjevů Josefa Bolfa. Ta startuje na velmi sympatických 38 tisíc korun.
Je zástupcem nejmladší generace Lobkowiczů. William Rudolf vystudoval Harvard, má nesmírné charisma a vystupuje jako opravdový šlechtic. V rodině má na starosti digitální aktivity a uspořádal první velkou akci u nás věnovanou digitálnímu umění, neboli takzvaným NFT. „Investiční potenciál NFT pro mě není až tak podstatný. V tuto chvíli hlavně experimentujeme a objevujeme možnosti, které tato moderní forma nabízí, a řešíme, jak je budeme moci využívat pro uchování našich sbírek,” říká William Rudolf Lobkowicz v rozhovoru pro newstream.cz.
NFT CryptoPunk nevlastním, to je drahé i na mě, říká mladý Lobkowicz
Leaders
Šlechtický rod Lobkowiczů, který vlastní několik významných nemovitostí a mimořádnou sbírku umění, sází na takzvaná NFT. V sobotu proběhne největší konference o tomto fenoménu u nás.
Na Hradě startuje obří výstava digitálního umění. Pořádají ji Lobkowiczové
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.