Aukční rekord. Videohra Super Mario z roku 1996 se vydražila za desítky milionů

Nerozbalená videohra Super Mario 64 z roku 1996 trhla dražební rekord za jedinou videohru. V Dallasu se vydražila za 1,56 milionu dolarů.
Videohra s postavičkou italského instalatéra Maria od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 1,56 milionu dolarů (33,8 milionu korun), uvedla to aukční síň Heritage Auctions.
Super Mario 64 byla nejprodávanější videohra pro konzoli Nintendo 64. Super Mario se zde poprvé předvedl ve třech rozměrech, připomněla v prohlášení společnost Heritage Auctions. Stav videohry aukční síň označila za „za natolik dechberoucí, že na tom proděláváme”.
Předchozí rekord držela pouhé tři dny od minulého pátku nerozbalená Legend of the Zelda (The Legend of Zelda), která se vydražila za 870 tisíc dolarů. Tato videohra se vyráběla jen několik měsíců v roce 1987. Před ní první příčku od dubna opanovala nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986. Všechno tři hry pochází z produkce Nintendo.
Ceny ověřených printů startují na 300 tisících a jdou do milionů. Některé z nich už mají nového majitele.
Galerie Kodl prodává Banksyho. Za miliony
Money
Těžební společnost Petra Diamonds prodala vzácný neopracovaný diamant a může jí to pomoci s těžkou finanční situací.
Milion dolarů za karát. Vzácný diamant vynesl 40 milionů dolarů
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.