Banksyho olejomalbu koupil neznámý sběratel za 130 milionů

Neobvyklý obraz od streetartového umělce Banksyho se v aukci organizované síní Sotheby´s prodal za 4,3 milionu liber (130 milionů korun). Uvedla to v úterý agentura AFP.
Banksyho obraz je parodií na dílo známého skotského malíře Jacka Vettriana, který nedávno zemřel. Obraz koupil soukromý sběratel, jehož jméno Sotheby´s nezveřejnilo.
Pro Banksyho netradiční olej na plátně s názvem Crude Oil (Vettriano) je satirickou reakcí na obraz The Singing Butler, který měl velký úspěch mezi Brity. Do kompozice běžné pro skotského malíře, který ve svých dílech zobrazoval elegantní muže a ženy na plážích, Banksy doplnil muže manipulující s toxickými látkami a potápějící se lodí na pozadí.
„Banksy použil humor a ironii, které jsou vlastní jeho dílu, aby se dotkl hlavních otázek 21. století, a to životního prostředí, znečištění a kapitalismu,“ uvedla aukční síň Sotheby´s.
Obraz dal do prodeje americký hudebník Mark Hoppus. Nejedná se však o nejdražší Banksyho dílo prodané v aukci. Rekord pro umělce, jehož identita zůstává obestřená tajemstvím, je zřejmě dílo Láska je v koši, které je variací na známé Banksyho graffiti Dívka s balonem. Napůl skartovaný obraz se v roce 2021 prodal v aukci za 18,5 miliardy liber (více než půl miliardy korun).
Banksyho napůl skartované dílo trhlo aukční rekord. Prodalo se za Za 18,5 milionu liber (přes půl miliardy korun).
Banksyho napůl skartovaný obraz se prodal za půl miliardy
Enjoy
Britský streetartový výtvarník Banksy se přihlásil k dalšímu uměleckému dílu v ulicích Londýna.
OBRAZEM: Banksy dál tvoří v Londýně. Nově přibyl nosorožec, který leze na auto
Enjoy
Vladimír Železný platí v Česku za jednoho z nejuznávanějších sběratelů výtvarného umění. Návštěvníci Galerie Zlatá husa to ostatně mohou potvrdit. Již vloni Vladimír Železný nabídl část děl do aukce a všechna se prodala. Tuto neděli se zájemci o kvalitní umění mohou opět pokusit získat něco z prestižní Železného sbírky v rámci aukce 1. Art Consulting, která se uskuteční v Topičově salonu.
Vladimír Železný již podruhé prodává část své umělecké sbírky. V nabídce jsou skvosty
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.