Bitcoinová rodina se přestěhovala do Portugalska kvůli daním

Třiačtyřicetiletý Didi Taihuttu, jeho žena a tři děti žijí jako digitální kočovníci. Nyní zakotvili v Portugalsku. Jihoevropská země má totiž nulové daně na bitcoin, píše CNBC.
Nizozemská rodina strávila posledních pět let na cestách. Dohromady navštívili čtyřicet zemí. CNBC dnes informovala, že kočovníci zapouštějí kořeny. Stěhují se do Portugalska, protože země má na kryptoměny nulovou daň.
S investováním do zlata opatrně. Za posledních deset let žlutý kov zhodnotil v polovině letošního ledna v dolaru, v němž se ve světě obchoduje, o 12,7 procenta, ročně průměrně o 1,2 procenta. Po přepočtu do korun se dočkal zhodnocení o sedmnáct procent, ročně průměrně o 1,6 procenta. Při průměrné roční inflaci v letech 2012 až 2021 čítající v Česku 2,1 procenta to značí, že zlato nepředstavovalo ani příslovečnou ochranu před inflací, za niž je často vydáváno.
Zlato nyní klidně nakupujte. Ale jen trošku
Money
Rodina Didiho Taihattu svým životním stylem celkem proslavila - o svých cestách čile informují na sociálních sítích, patriarcha Didi se zároveň živí jako motivační autor a řečník a kryptoměnový evangelista. Mediálně vděčný příběh začal tím, že rodina prodala dům a většinu pozemských statků a peníze proměnila do kryptoměn.
Bitcoin jako reality
Taihattu řekl, že Portugalsko je krásné kryptoměnové nebe - jako jedna z posledních zemí v Evropské unii totiž nezatěžuje kryptoměny žádnou daní. „Nemusíte platit žádnou daň z kapitálových zisků ani nic jiného,” poznamenal. Američané naproti tomu daní kryptoměny podobně jako nemovitosti.
Kočující rodina se zbavila majetku před pěti lety. Tehdy stál bitcoin 900 dolarů. Na pozdim se dostal na rekord 69 tisíc dolarů a nyní se pohybuje nad čtyřiceti tisíci. Digitální jmění si rodina chrání tak, že je má na čtyřech kontinentech v tajných peněženkách. Didi ke stejnému kroku motivovat i své sourozence - takže tvoří jednu velkou cestující rodinu.
Holandská rodina nyní hledá pozemek, aktuálně si vybírá ze třech možností v slunném Algarve. Didi chce v Portugalsku založit kryptovesnici, která bude řízena decentralizovaným způsobem. Na těžbu bitcoinů chce využít solární a větrnou energii a naopak teplo z bitcoinů na vytápění v zimě.
Didiho rodina není jediná, kterou zlákalo Portugalsko. Počet přistěhovalců v poslední dekádě vzrostl o čtyřicet procent. Migranti z EU nemusí řešit otázku pobytu, lidé mimo EU zase mohou využít portugalské zlaté vízum, které dostanou investoři do firem a nemovitostí.
Spekulanti v oboru kryptoměn v čase covidu objevili nový ráj na Zemi, karibské Portoriko. Ostrov kryptokolonizátory láká na daňové úlevy i práci z pláže. Ne všichni jsou ale z jejich „nájezdu“ nadšení. Starousedlíci jsou nepříjemně zaskočení z astronomického růstu cen nemovitostí. Domy s cenovkou v desítkách milionů dolarů už nejsou výjimkou, uvedl server CNBC.
Kryptoboháči „kolonizují” Portoriko. Místní děsí neúnosné ceny realit
Money
Cena bitcoinu se nebývale propadá. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa v pondělí zlevnila pod úroveň 34 tisíc dolarů. To znamená, že už stojí ani ne polovinu toho, co loni v listopadu, kdy vykázala svoji dosud rekordní cenu, necelých 69 tisíc dolarů.
Bitcoin prudce zlevnil. Mezi investory se odděluje zrno od plev, oportunisté odpadávají
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.