Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Blogerka uvařila a snědla bílého žraloka. Zaplatí mastnou pokutu

Bílý žralok
iStock
 nst
nst

Ani v Číně neprojde všechno. Foodblogerka zaplatí pokutu 125 tisíc juanů (asi 400 tisíc korun) za to, že nelegálně koupila, uvařila a snědla maso bílého žraloka. A ještě se u toho samozřejmě natočila a video poslala do světa sociálních sítí.

Žena porušila čínské zákony na ochranu volně žijících živočichů, když v dubnu loňského roku koupila zvíře a později ho zkonzumovala, uvedli úředníci v Nan-čchungu v jihozápadní provincii S'-čchuan ve víkendovém prohlášení. Úředníci identifikovali ženu pouze jako Jin, na sítích vystupuje jako Tizi.

 

V červenci 2022 podle Bloombergu žena zveřejnila videa na sociálních sítích Douyin a Kuaishou, která ukazovala, jak sama vyzvedává zhruba dvoumetrového žraloka z obchodu v tržnici, pózuje s ním a poté jej vaří a jí. Klip se stal v Číně virálem a mnoho lidí si stěžovalo na týrání zvířat. Úřady v Nanchongu začaly influencerku vyšetřovat v srpnu. Testy DNA ze zbytků tkání potvrdily, že šlo o bílého žraloka, který je chráněn čínskými zákony. Zatčeni byli i další dva lidé, kteří se podíleli na odchytu a prodeji zvířete.

Influencerka jí žraloka, zdroj Youtube.com

Jin za chráněnou rybu zaplatila 7700 juanů e-shopu Taobao společnosti Alibaba Group. Mezinárodní unie pro ochranu přírody bílého žraloka klasifikovala jako zranitelný druh, jehož populace prudce poklesla.

Čína čelí exodu.

Čína čelí novému exodu, bohatí opouštějí zemi. I s majetkem

Rozhodnutí čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zrušit cestovní omezení kvůli covidu urychluje exodus bohatých Číňanů, píše agentura Bloomberg. Což by mohlo znamenat také značný odliv kapitálu.

Přečíst článek

Čína uvalila v únoru 2020 úplný zákaz obchodu a konzumace divokých zvířat, aby omezila aktivity, které podle vědců mohly způsobit, že smrtící koronavirus přeskočil ze zvířat na lidi. Čína oficiálně zakázala polévku ze žraločích ploutví před deseti lety, ale konzumace některých exotických divokých zvířat nebo jejich částí zůstává populární kvůli často neprokázaným tvrzením, že mají léčivé účinky.

Národ nedávno revidoval své zákony na ochranu volně žijících živočichů, aby zvýšil tresty za pytláctví a od května zakázal praktiky, jako je lov a konzumace většiny volně žijících živočichů. Přesto někteří bojovníci za volně žijící zvířata tvrdí, že úsilí nezachází dostatečně daleko, aby postavilo mimo zákon aktivity, jako je například chov v zajetí.

Čínský student hrající populární hru War of Worldcraft. Od 23. ledna 2023 ale hra kvůli sporům vývojářů přestala v Číně pro miliony lidí fungovat.

Miliony Číňanů přišly o World of Warcraft. Vzpomínky na mladí jedné generace v tahu, pláčou

Kvůli neshodám americké vývojářské firmy Blizzard a jejího čínského partnera NetEase v Číně přestala fungovat počítačová hra World of Warcraft (WoW). Hra z fantazijního středověkého světa byla na tamním trhu k dispozici od roku 2008. Podle americké strany zůstanou profily hráčů uložené pro případné spuštění po urovnání sporu v budoucnu, píše agentura AFP.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Skupina Greenpeace

Lidé z Greenpeace bránili stavbě ropovodu. Organizace musí zaplatit odškodné 15 miliard

Přečíst článek
Doporučujeme