Boháči z NBA. Za rok si přijdou na desítky milionů dolarů, předčí i Messiho

Desítky hráčů z nejslavnější basketbalové ligy světa severoamerické NBA si v následující sezóně přijdou na slušné jmění. Za sebou dle množství vydělaných peněz zanechají hvězdy z amerického fotbalu (NFL) i hráče z fotbalové MSL. Server Sportico doplňuje, že se v největší basketbalové lize světa uzavřela většina z nejlukrativnějších smluv pro sportovce v Severní Americe.
Že se v NBA točí velké peníze dokláda i jeden z posledních podpisů smlouvy pro rozehrávače Bostonu Celtics Jaylena Browna. Šestadvacetiletý hráč si má v následujících pěti letech přijít na rekordních 304 milionů dolarů, tedy zhruba 6,7 miliardy korun. Podle serveru Sportico je nyní v USA celkem 32 z 50 nejlukrativnějších smluv podepsáno právě v NBA, přičemž dalších 76 hráčů v si má v následující sezóně vydělat alespoň 20 milionů dolarů.
FOTOGALERIE: Na kolik si za rok přijde deset nejlépe vydělávajících sportovců USA?
Brown je teprve druhým sportovcem v historii týmových sportů v USA, který podepsal smlouvu v hodnotě nejméně 60 milionů dolarů ročně (zhruba 1,3 miliardy korun) po rozehrávači Damianu Lillardovi z Portlandu, který podepsal dvouleté prodloužení smlouvy loni a za rok si přijde na 60,9 milionů dolarů.
Messi pod vrcholem
V ročních kontraktech na prvních místech vévodí hráči NBA. Žebříček nejlépe placených sportovců se jiného sportu dotkne až v případě Lionela Messiho. Slavný fotbalista, který letos přestoupil do fotbalového týmu Inter Miami, si přijde na 55 milionů dolarů ročně, tedy asi 1,2 miliardy korun. Mohl si však vydělat i daleko více.
Saúdskoarabský klub Al-Hilal totiž nabízel slavnému Argentinci 400 milionů dolarů ročně. Podle portálu Sportico se díky aktuální smlouvě s Inter Miami celkové Messiho kariérní příjmy vyšplhají k částce 1,6 miliardy dolarů.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.