Bohemia Interactive má další zářez. Práva na filmovou adaptaci hry DayZ koupili Britové

Britské produkční společnosti Face Fictions Productions a Infinitive Wisdom Studios zakoupily filmová práva na videohru DayZ české vývojářské společnosti Bohemia Interactive Studio. Firmy to oznámily na Twitteru.
Největší český vývojář her Bohemia Interactive si připsal další úspěch. Filmová práva na jeho herní hit DayZ koupily dvě britské společnosti - Infinitive Wisdom Studios a Face Fictions Productions.
Společnost Infinitive Wisdom Studios uvedla, že se tak stalo na Evropském filmovém trhu (EFM), který v německém hlavním městě doprovází mezinárodní filmový festival Berlinale.
Přestože se investicím do technologických firem Warren Buffett spíš vyhýbá, sázka na akcie firmy Activision Blizzard, která vyvíjí videohry, se mu opět vyplatila.
Buffettova ojedinělá sázka na technologickou firmu se vyplatila. Se ziskem ji prodá Gatesovi
Leaders
„Jsme nadšeni ze zahájení vývoje filmu DayZ s vizionářským týmem Face Fictions Productions a mozky, které stojí za hrou společnosti Bohemia Interactive,” uvedla na Twitteru produkční firma Infinitive Wisdom Studios.
[[Twitter status: https://twitter.com/IWStudios/status/1492168183335243779]]
Obdobné oznámení učinila i společnost Face Fictions Productions.
„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit zahájení vývoje filmové adaptace tolik oblíbené videohry DayZ společně s Infinitive Wisdom Studios a Bohemia Interactive,” napsala firma.
[[Twitter status: https://twitter.com/FaceFactFiction/status/1492162803691622412]]
Hra DayZ se odehrává v postapokalyptickém světě fiktivní země Chernarus, kde se obyvatelé infikovali virem, který je změnil v násilné kanibaly. Smyslem hry je přežít.
Trh videoher by letos mohl v akvizicích, financování a veřejných úpisech akcií (IPO) dosáhnout rekordních 150 miliard dolarů (3,3 bilionu korun). Uvádí to nedávná zpráva investiční společnosti Drake Star Partners, na kterou upozornila agentura Reuters. Herní trh se významně konsoliduje. Jen byly oznámeny tři obří akvizice, nejčerstvější je dnes oznámená koupě amerického herního vývojáře Bungie japonskou Sony.
Herní byznys čeká rok plný akvizic. Rekordní nákup Microsoftu byl jen začátek
Money
Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené bylo v roce 1999. Jeho portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, on-line survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One, Playstation a Nintendo Switch.
Předloni firma prodala téměř šest milionů kopíí her za 1,1 miliardy korrun a vydělala 608 milionů korun. Loni v únoru do ní jako minoritní akcionář vstoupila čínská internetová firma Tencent Holding, která působí jako strategický investor také v Epic Games nebo Paradox Interactive, jež patří mezi světové špičky ve vývoji her.
Čínská společnost Tencent koupí britského vývojáře videoher Sumo za 1,27 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun). Tencent tak rozšíří své portfolio videoher, které se umísťují na předních místech žebříčků oblíbenosti, a posílí celosvětově svoji pozici.
Game on. Čínský Tencent za miliardy koupil další herní studio
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.