Britové varují své fanoušky před Eurem v Německu. Mají tam silnější pivo, zdůrazňuje ministerstvo

Britští fotbaloví fanoušci, kteří se v létě chystají do Německa na fotbalové Euro 2024, obdrželi oficiální varování od své vlády, že německé pivo může být silnější než anglické či skotské pinty a že by se také vůbec nemuseli dostat na zápas, pokud si jich dají moc, uvedl web BBC.
Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo na svém webu oficiální cestovní poradenství před letošním Mistrovstvím Evropy ve fotbale, které se bude konat od poloviny června do poloviny července v deseti německých městech. Podle BBC se očekává, že se na turnaj vypraví stovky tisíc britských fanoušků.
„Pivo může být silnější než v Británii, takže pijte zodpovědně, pamatujte na své meze a dodržujte místní zákony. Pokud to s pitím přeženete, nemusí vás pustit na stadion,“ uvedlo ministerstvo v bodu pod hlavičkou „Alkohol“.
Obsah alkoholu v britských spodně i svrchně kvašených pivech činí podle britské charitativní organizace Drinkaware v průměru 4,4 procenta. Síla německých piv se oproti tomu obvykle pohybuje v rozmezí 4,7 až 5,4 procenta.
Německým politikům se nelíbí, že fotbalová reprezentace od roku 2027 nebude hrát v dresech vyráběných domácí firmou Adidas. Rozhodnutí Německého fotbalového svazu (DFB) dát přednost americkému výrobci sportovní módy Nike považují za nevlastenecké, napsal deník Die Welt na svých internetových stránkách.
Německá ostuda. Fotbalisty nově oblékne Nike, Adidas končí
Zprávy z firem
Spoluzakladatel Asociace skotských fotbalových fanoušků Paul Goodwin stanici BBC řekl, že si musel překontrolovat datum zveřejnění cestovních rad ministerstva, aby se ujistil, že to není aprílový žert.
„Je samozřejmě mnoho věcí, před kterými je třeba skotské fanoušky varovat, ale opravdu si nemyslíme, že tohle je jedna z nich,“ uvedl.
Skotsko se utká hned v úvodním zápase turnaje 14. června v Mnichově s Německem. Anglie nastoupí proti Srbsku o dva dny později v Gelsenkirchenu. Wales ani Severní Irsko se na turnaj nekvalifikovaly.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.