Brunch s živou hudbou: The Monkey Bar

V dalším dílu brunchového seriálu se vydáváme do Monkey Baru v hotelu Falkensteiner na tamní Jungle Brunch.
Populární místo
Hotel Falkensteiner se nachází v samém srdci Prahy na dosah Hlavního nádraží i Václavského náměstí. Od chvíle, kdy procházíme elegantním rohových vchodem, nás obklopují nejen palmy a opice – koneckonců míříme do džungle -, ale hlavně vřelá a přívětivá atmosféra, která nastavuje tón povedenému odpoledni.
Samotný bar poskytuje posezení v zátiší vnitrobloku hotelového dvora na terase, která poskytuje v parném létě příjemný stín, během zimy je naopak vyhřívaná. The Monkey Bar oslaví v květnu dva roky své existence a jméno vzniklo z exkluzivní spolupráce s německým ginem Monkey 47.
K jídlu
Jungle Brunch není ten bufetový typ, ze kterého je potřeba se odkutálet domů a usnout. Nenajdeme tu tedy koncept „sněz, co můžeš“, namísto toho se může vybírat z bohatého a la carte menu. Nechybí tradiční, „snídaňovější“ položky jako jsou Vejce Benedikt na brioškovém chlebu za 240 korun či avokádo toast za 270.
V nabídce nechybějí pokrmy blížící se více obědu či večeři. Za vyzkoušení stojí burger s trhaným telecím a kimchi majonézou či argentinský ribeye steak za 450, respektive 900 korun.
K pití
Všechno to jídlo je potřeba něčím zapít. Za mě by nabídka nápojů mohla být o něco bohatší, hlavně mě mrzí absence většího koktejlového menu. Za 750 korun se nabízí bezedné Bellini či Mimosa. Tyto si lze dát i po skleničce a v případě konzumace čtyř a více to překlopit do bezedné skleničky a pokračovat v hodování. Klasické koktejlové menu bohužel není k dispozici do 16. hodiny. Kromě Bellini či Mimosy je v nabídce ještě pár míchaných nápojů a víno.
Jungle Brunch se pořádá každý víkend v sobotu a v neděli mezi 12.30 a 15.30. Brunch rozhodně stojí za návštěvu díky příjemnému prostředí, atmosféře a živé hudbě.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.