Bufet v Kozí ulici: Na dršťkovku za 48 korun tam chodí cizinci i manažeři
Všechny pulty jsou obsazené. Není divu - v Masně Kozí vaří dobře a za skvělou cenu. Hlavní jídlo stojí kolem 160 korun.
Masna Kozí se nachází v nárožním domě postaveném na začátku 19. století ve stejnojmenné ulici. Pár desítek metrů odsud je Field, směrem k Dlouhé ulici pak La Degustation Bohême Bourgeoise. Jediné dvě pražské (a vlastně i tuzemské) restaurace oceněné prestižní michelinskou hvězdou.
Lokalita v okolí Kozí ulice je vůbec plná vyhlášených gastro podniků. My jsme zavítali do tradiční české masny. Už podruhé jsme totiž hledali místo, kde se dá dobře a levně najíst. Netradiční bistro, lahůdkářství a také řeznictví tam funguje už 13 let.
„V našem bufetu se snažíme oživit atmosféru jídelen, kde si na stojáka dáte vlašák s rohlíkem,“ popisují koncept provozovatelé. A o jejich služby je zájem.
Kolem poledního jsou obsazeny všechny pulty. Je slyšet francouzština, angličtina i čeština. „Na začátku jsme cílili na střední třídu, chodí k nám i lidé v kravatách z okolních kanceláří,“ přibližuje vedoucí prodejny paní Jana a usmívá se na skupinku mladých Francouzů, kteří si fotí svůj talíř s gulášem a bramboráky.
V Jídelně Světozor kousek od Václaváku je kolem poledního plno. Není divu. Tříchodové menu tam nabízí za 149 korun.Reportáž: Ani McDonald´s ani Popeyes. Na Václaváku se dá najíst rychleji a levněji
Enjoy
Zdejší kuchyně jim evidentně chutná, z cen jsou nadšení. Dát si teplé jídlo v centru Prahy za méně než dvě stovky nebývá tak jednoduché. Samozřejmě ale cena není tím jediným, co tenhle bufet nabízí. Jídlo je čerstvě připravené na místě. „Denně uvaříme kolem 150 porcí,“ dodává paní vedoucí. „Některá jídla musíme i dovářet,“ tvrdí.
O co je největší zájem se ale nedá říct, někdo přijde na hamburger, další na polévku a českou klasiku. „Na dračku jdou i karbanátky, které si tu smažíme, nebo tyhle české koláče,“ ukazuje další paní za pultem.
Koncept je úspěšný, další se ale v Praze, ani jinde, nechystá. „Líbí se nám místní domácká atmosféra, když přijde Terezka (herečka Tereza Brodská - pozn.red.) usměje se a ptá se, co dnes máme dobrého,“ uzavírá paní vedoucí.
O Italech se traduje jejich umění žít a jíst. Každoročně se o tom přesvědčují miliony turistů vracejících se z dovolené s nějakým tím kilem navíc. Pasta, pizza, frutti di mare. To všechno má společný jmenovatel. Tu pravou Itálii lze ale ochutnat i v Praze na Míráku. V restauraci Aromi italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho, která se aktuálně umístila v žebříčku Top 50 italských restaurací a světě mimo Itálii. Podnik obsadil 25. příčku.Pražská restaurace Aromi zabodovala v prestižním žebříčku. Je jednou z nejlepších na světě
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.