Češi chtějí japonskou Ósaku dobýt tím, co umějí nejlíp. Pavilon na Expu bude ze skla

Česko se bude na Expu v japonské Ósace prezentovat ve skleněném pavilonu. Spirálu navrhlo architektonické studio Apropos Architects.
Fasáda pavilonu je navržena z tabulového spékaného skla. Využití skla, jehož řemeslné zpracování má v tuzemsku dlouholetou tradici, bylo pro autory návrhu absolutní prioritou.
„Jako společnost si potřebujeme neustále připomínat a posilovat společenské i kulturní hodnoty. Proto jsme navrhli pavilon ze dřeva a skla, řemeslně a kreativně pojatý, naplněný českým umem a kreativitou,“ uvedla architektka Nikoleta Slováková ze studia Apropos Architects.
Na oceněné projekty se můžete podívat do následující galerie.
Vítězný návrh vznikl ve spolupráci s Terezou Šváchovou a studiem Lunchmeat.
Studio Apropos Architects má kromě Česka zastoupení i v Curychu a Haagu. V evropských městech realizovalo řadu projektů od bytových domů až po velké urbanistické celky.
Podívejte se na projekt studia Apropos Architects ve Švýcarsku do následující galerie.
Druhé místo architektonické soutěže získal návrh ateliéru A69, třetí pak návrh od ateliéru Mjölk.
Kromě českých architektonických studií se klání účastnily i ateliéry ze Slovenska, Británie, Německa nebo Kypru.
V odborné porotě zasedli například architektka a designérka Eva Jiřičná, partner studia Kengo Kuma and Associates Balázs Bognár, slovenský automobilový designér Jozef Kabaň nebo předseda České komory architektů Jan Kasl.
Nevyužívaný dům zachránili a přistavili k němu další, který zabalili do plechu. Projekt architektů ze studia atakarchitekti zaujal v prestižní architektonické soutěži a libereckou čtvrť posunul zas o kousek dál.
Stane se z Liberce meka skvělé architektury? Rekonstrukce fary tomu napovídá
Reality
I známí ateisté, Češi, si staví kostely. V posledních letech jich vzniklo hned několik. Jsou moderní, inspirativní a odbornou architektonickou veřejností oceňované. Podívejte se na výběr pěti z nich, do nichž stojí za to zajít i mimo Vánoce.
FOTOREPORTÁŽ: Moderní české kostely, do nichž stojí za to jít i mimo Vánoce
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.