Resort uprostřed kostarické džungle navrhli čeští architekti | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura
BoysPlayNice
Petra Nehasilová

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Výjimečný hotelový resort zasazený do kostarické džungle je splněným snem mladých investorů. Filip a Petra Žákovi si pozemek o ploše 2500 metrů čtverečních pořídili před několika lety po prodeji produkční a stavební firmy. Ve spolupráci s českými architekty zde vytvořili moderní letovisko.

Jako první vznikla betonová vila pro investora a jeho rodinu, která je zároveň určená ke krátkodobým pronájmům. Navrhlo ji studio Refual Works. Interiéru se ujala architekta Dagmar Štěpánová z Formafatal, která stojí i za návrhem druhého domu – jednopodlažní rezidence s kompletně prosklenými fasádami. Resort se navíc v minulém roce rozrostl o pět stromových domů, i ty navrhli architekti ze studia Archwerk pod vedením Martina Klody.

Vnitřní prostory navrhla Štěpánová, která se nechala inspirovat latinskouamerickou modernou – materiály jako jsou beton nebo ocel doplnila tropickým dřevem, ručně vyráběnými cementovými dlaždicemi z Nikaragui nebo nábytkem vyrobeným na míru. Místnosti ale zdobí české sklo od Bommy.

Denní pronájem stromového domu vyjde na v přepočtu čtyři tisíce korun, menší z vil na deset tisíc a největší objekt na 21 tisíc.

Filip Žák primárně cílil na cestovatele ze Spojených států. Skladbu ale proměnila pandemie a do resortu se naučili jezdit i Evropané, Češi mezi nimi nechybí. 

Foto: BoysPlayNice

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Fotbalový stadion v Plané u Českých Budějovic

V jihočeské vesnici si postavili fotbalový svatostánek. Zaplatili za něj rekordní částku

Přečíst článek
Vila v Košířích

Jen ty neluxusnější materiály v sobě snoubí třípatrová moderní vila v pražských Košířích

Přečíst článek
Doporučujeme