Čeští architekti v cizině. Autor kobek na pražské náplavce bodoval v Emirátech

V Praze se podepsal pod revitalizaci Náplavek, v Abú Zabí vyroste podle projektu architekta Petra Jandy návštěvnické centrum rezervace plameňáků.
„Vidět a nebýt viděn,” tak zní hlavní motto architekta Petra Jandy z ateliéru Brainwork pro projekt návštěvnického centra v rezervaci plameňáku v Abú Zabí, s nímž vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž.
Při návrhu objektu organického tvaru se nechal inspirovat tělem spícího plameňáka i tamními skalnatými útvary. A jak naznačuje motto, podstatou konceptu bylo navrhnout budovu, která splyne s okolím a zároveň návštěvníkům nabídne co nejlepší výhledy.
Stavba má krůhový půdorys. Vede do ní přístup skrze střechu, kde je umístěno jezírko. Pozvolnou rampou se návštěvník dostává do útrob budovy.
Soutěž vypsala Agentura pro životní prostředí (EAD) v Abú Zabí. Rezervace se rozkládá na pěti kilometrech čtverečních. Žije v ní na 260 druhů ptáků a dalších živočišných druhů. Každý podzim zde pak hnízdí okolo čtyř tisíc plameňáků. Od roku 1998 je chráněnou oblastí. Hlavním kritériem poroty při hodnocení přihlášených projektů byla proto celková šetrnost stavby k okolí.
Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.
Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi
Enjoy
Okouzlující kempování neboli glamping. Slovo, které se do oficiálního slovníku angličtiny dostalo v roce 2015, je v posledních letech čím dál skloňovanější. A trendu, jehož vznik bývá spojován již s dobou středověku, podlehli i Češi.
Glamping je trend. Místa, která ho nabízí, přibývají každý měsíc
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.