Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čeští architekti zabodovali v mezinárodní konkurenci. O které projekty jde?

Kocanda Kravsko
BoysPlayNice
Petra Nehasilová
pej

Hned několik tuzemských architektonických studií se dostalo do prestižního výběru Building of Year, který každoročně sestavuje největší architektonický portál ArchDaily. O které projekty jde?

„Jsme rádi, že náš projekt KVIFF.TV Park, navržený pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, byl vybrán do soutěže ArchDaily 2024 Stavba roku,“ oznámili na Facebooku architekti ze studia Chybik + Kristof Architects. Ti zaujali hned dvěma projekty, v kategorii instalace a drobná architektura návrhem modulárního pavilónu KVIFF.TV Park, v kategorii industriální architektura pak stavbou Mendelova skleníku v Brně

Ve stejné kategorii soutěží, o vítězi rozhodnou čtenáři prostřednictvím hlasování, i projekt architekta Aleše Fialy na vinařství Grudau v Kurdějov. I tento projekt zkrášlil Moravu. Vinařství Gurdau vzniklo doslova na zelené louce. Vinařský dům připomínající betonovou „vlnu“ stojí v samém srdci vinic. Je to tak nejlepší. Tedy strategické. I když, jak říká její autor architekt Aleš Fiala, vlastně i „poetické, protože odstupuje od vesnice a nabízí uklidňující a okouzlující výhledy.“ Z dřevem obložených teras je vidět až na Pálavu či roviny rozprostírající se v Rakousku.

A tuzemští architekti zarezonovali i v další kategorii - bydlení. Do těch nejlepších projektů se prostavělo studio ORA a jeho revitalizace továrny na penzion. „Naším cílem bylo ho očistit od výrazně rušivých zásahů, vytvořit harmonický celek a zároveň se vyhnout efektu přílišné novosti,“ přiblížili rekonstrukci kulturní památky architekti. S respektem k historii studio ORA přistoupilo i k úpravám dalších budov v areálu – továrně i jejímu komínu, sádrovně i nejmladšímu objektu, třídírně.  Všechny průmyslové objekty mají díky konverzi i novou funkci. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Fotbalový stadion v Plané u Českých Budějovic

V jihočeské vesnici si postavili fotbalový svatostánek. Zaplatili za něj rekordní částku

Přečíst článek
Nový stadion pro Manchester United navrhl Norman Foster.

V Manchesteru postaví za miliardy nový fotbalový stadion. Pod stanovou střechu umístili malé město

Přečíst článek
Doporučujeme