Chcete hrad? Ten, který si zamilovala Marie Stuartovna, je nyní na prodej

Milovníci hradů by měli zpozornět. Seton Castle, majestátní historická stavba ve Skotsku, je nyní na prodej za 8 milionů liber, uvedl britský web Insider.
Nemovitost, která má interiér v georgiánském stylu a zaujímá plochu 1690 metrů čtverečních, stojí na místě původního Seton Palace. Skotskou královnu Marii Stuartovnu prý tento palác fascinoval natolik, že zde strávila své líbánky. Nyní jej nabízí realitní společnost Rettie. Nachází se ve východním Lothianu, nedaleko Edinburghu.
FOTOGALERIE: Prohlédněte si sídlo za osm milionů liber
Za v přepočtu téměr 236 milionů korun toho budoucí majitelé získají poměrně dost. Čtyřpatrový panský dům má 13 ložnic, několik koupelen, rozlehlou kuchyň, vlastní hospodu, místnost s kulečníkem, ale také například vlastní vinný sklípek. Kromě všech těchto věcí je k dispozici i kino a posilovna.
I prostor kolem domu je více než impozantní. Rozprostírá se na ploše 13,4 akrů a nového majitele budou chránit i bezpečnostní prvky jako elektrické ploty a kamery. V rámci pozemku je také k dispozici i přistávací plocha pro vrtulník. Panství zahrnuje také další nemovitosti - například dvě samostatné chaty se třemi ložnicemi.
Seton Castle byl postaven na konci 17. století. Dříve patřil hrabatům z Wintonu a byl oblíbeným útočištěm skotské královny Marie Stuartovny. Historické záznamy naznačují, že se ve své době jednalo o nejvelkolepější palác ve Skotsku.
František Kinský patří k nejpopulárnějším představitelům šlechtických rodů u nás. Jak vnímá zodpovědnost při dědění majetku? A proč se rozhodl vstoupit do komunální politiky? Sledujte novou epizodu pořadu Victory Club Business na newstream.cz.
VIDEO: Majetek nedědíte pro sebe, spravujete rodinné jmění, říká František Kinský
Newstream TV
Zámek v Týnci u Klatov sloužil jako maštal, jako sídlo německé i československé armády. Z ruin se nyní díky soukromému majiteli stal zase barokní skvost.
Prodali dům i byt a opravili barokní ruinu. Ne všechny zámky mají takové štěstí
Reality
Švec v Panské ulici umí vrátit lesk luxusním kabelkám i botám. U tašky, kterou pořídíte v řádech desítek tisíc korun, se to vyplatí.
Opravuje kabelky za milion, i ty za pár tisíc. Práci ševce z Prahy znají i za hranicemi
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.