Čína vysílá na cestu první obří loď. Uveze pět tisíc turistů
Čína se chystá na premiéru první obří lodě místní provenience. Cílem má být opětovné spuštění poptávky po zahraničních cestách čínských turistů. Místní firmy si ale zároveň vyzkoušely technologie, které mohou využít v armádním průmyslu.
Na svoji první plavbu se chystá první velká námořní výletní loď vyrobená v Číně. Loď Adora Magic City vypluje 1. ledna z domovského přístavu v Šanghaji na šestidenní cestu. Navštívit má jihokorejský ostrov Čedžu a japonská města Nagasaki a Fukuoka, uvedla agentura Bloomberg.
Provozovatelem lodě je firma CSSC Carnival Cruise Shipping, společný podnik největšího čínského stavitele lodí China State Shipbuilding Corp. a americké Carnival Corp. Loď postavená firmou CSSC Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding je 323,6 metru dlouhá. Ve 2125 pokojích se může ubytovat až 5246 cestujících. Má 16 palub, na kterých se kromě pokojů nachází také 22 restaurací a barů, bezcelní obchody a divadla, kde je možné vidět představení s čínskou tematikou.
Podívejte se na jednu z nejdražších lodí světa
Příprava na letadlové lodě?
Státní média o lodi mluví jako o významném milníku, který je důkazem toho, že stavitelé lodí v zemi mohou zvládnout i nejnáročnější projekty, jako jsou letadlové lodě a velké lodě na přepravu zkapalněného zemního plynu. Má být ale také způsobem, který usnadní Číňanům výlety do zahraničí, a přitom jim nabídne jídlo a zážitky v intimním a rodinném prostředí.
Navzdory snahám úřadů přimět obyvatele Číny znovu létat do zahraničí, například obnovením skupinových zájezdů, je chuť cestovat do zahraniční omezená. Banka Morgan Stanley neočekává, že by se mezinárodní letecká doprava v Číně do roku 2025 plně obnovila. Domácí turistika se naopak zotavila a místní cestují po celé zemi a navštěvují oblíbená turistická místa.
Nová loď má být jedním ze způsobů, jak překlenout tuto propast mezi domácí a zahraniční turistikou. Zatím by měla plout hlavně na krátkých trasách po severovýchodní Asii. Rezervace na plavby lodí Adora Magic City byly zahájeny v září. Podle oficiálního internetového prodeje vyjde prémiová kajuta pro dvě osoby začátkem února na 8500 jüanů (26 800 korun) za cestu. V tomto období řada Číňanů vyráží na cesty kvůli svátkům souvisejícím s oslavami lunárního nového roku. Lístky na leden a většinu února jsou již vyprodané.
Kde strávit silvestrovskou noc? Byznysový portál newstream.cz uvádí seriál o nejnovějších hotelových resortech z celého světa a nabízí detaily toho, jak v nich lze strávit například příchod Nového roku. A samozřejmě na kolik to vyjde. Po luxusním novém resortu Atlantis The Royal, který leží v Dubaji, zamíříme na jižní polokouli a rovnou za polární kruh. Na Antarktidě totiž vznikl očekávaný resort Echo, který umožňuje strávit týden poblíž jižního pólu. Kolik tu stojí Silvestr?Seriál: Kde strávit silvestrovskou noc? Pětihvězda na Antarktidě je symbolem opravdového luxusu
Enjoy
Ty alespoň částečně zrekonstruované u velkých měst nebo hranic s Německem stojí stovky milionů. Ty menší v horším stavu vyjdou i na méně než 20 milionů. Podívejte se na aktuální nabídku zámků na prodej.Fotogalerie: Výprodej zámků v Česku. Některé stojí jako pražský byt
Reality
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.