Čína vysílá na cestu první obří loď. Uveze pět tisíc turistů

Čína se chystá na premiéru první obří lodě místní provenience. Cílem má být opětovné spuštění poptávky po zahraničních cestách čínských turistů. Místní firmy si ale zároveň vyzkoušely technologie, které mohou využít v armádním průmyslu.
Na svoji první plavbu se chystá první velká námořní výletní loď vyrobená v Číně. Loď Adora Magic City vypluje 1. ledna z domovského přístavu v Šanghaji na šestidenní cestu. Navštívit má jihokorejský ostrov Čedžu a japonská města Nagasaki a Fukuoka, uvedla agentura Bloomberg.
Provozovatelem lodě je firma CSSC Carnival Cruise Shipping, společný podnik největšího čínského stavitele lodí China State Shipbuilding Corp. a americké Carnival Corp. Loď postavená firmou CSSC Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding je 323,6 metru dlouhá. Ve 2125 pokojích se může ubytovat až 5246 cestujících. Má 16 palub, na kterých se kromě pokojů nachází také 22 restaurací a barů, bezcelní obchody a divadla, kde je možné vidět představení s čínskou tematikou.
Podívejte se na jednu z nejdražších lodí světa
Příprava na letadlové lodě?
Státní média o lodi mluví jako o významném milníku, který je důkazem toho, že stavitelé lodí v zemi mohou zvládnout i nejnáročnější projekty, jako jsou letadlové lodě a velké lodě na přepravu zkapalněného zemního plynu. Má být ale také způsobem, který usnadní Číňanům výlety do zahraničí, a přitom jim nabídne jídlo a zážitky v intimním a rodinném prostředí.
Navzdory snahám úřadů přimět obyvatele Číny znovu létat do zahraničí, například obnovením skupinových zájezdů, je chuť cestovat do zahraniční omezená. Banka Morgan Stanley neočekává, že by se mezinárodní letecká doprava v Číně do roku 2025 plně obnovila. Domácí turistika se naopak zotavila a místní cestují po celé zemi a navštěvují oblíbená turistická místa.
Nová loď má být jedním ze způsobů, jak překlenout tuto propast mezi domácí a zahraniční turistikou. Zatím by měla plout hlavně na krátkých trasách po severovýchodní Asii. Rezervace na plavby lodí Adora Magic City byly zahájeny v září. Podle oficiálního internetového prodeje vyjde prémiová kajuta pro dvě osoby začátkem února na 8500 jüanů (26 800 korun) za cestu. V tomto období řada Číňanů vyráží na cesty kvůli svátkům souvisejícím s oslavami lunárního nového roku. Lístky na leden a většinu února jsou již vyprodané.
Kde strávit silvestrovskou noc? Byznysový portál newstream.cz uvádí seriál o nejnovějších hotelových resortech z celého světa a nabízí detaily toho, jak v nich lze strávit například příchod Nového roku. A samozřejmě na kolik to vyjde. Po luxusním novém resortu Atlantis The Royal, který leží v Dubaji, zamíříme na jižní polokouli a rovnou za polární kruh. Na Antarktidě totiž vznikl očekávaný resort Echo, který umožňuje strávit týden poblíž jižního pólu. Kolik tu stojí Silvestr?
Seriál: Kde strávit silvestrovskou noc? Pětihvězda na Antarktidě je symbolem opravdového luxusu
Enjoy
Ty alespoň částečně zrekonstruované u velkých měst nebo hranic s Německem stojí stovky milionů. Ty menší v horším stavu vyjdou i na méně než 20 milionů. Podívejte se na aktuální nabídku zámků na prodej.
Fotogalerie: Výprodej zámků v Česku. Některé stojí jako pražský byt
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.