Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Do aukce míří vzácný Aston Martin. Najeto má jen 45 kilometrů

Aston Martin V12 Speedster
Sotheby's
Jiří Frydlewicz
fry

Je jedním z pouhých 88 vyrobených kusů, dosáhne rychlosti až 318 kilometrů v hodině a najeto má jen 45 kilometrů. Řeč je o super vzácném voze Aston Martin V12 Speedster, které právě míří do aukce.

Nabízený automobil vychází z platformy modelu Vantage a je vybaven 5,2litrovým motorem V12 z vozu Aston Martin DBS Superleggera, který dosáhne výkonu 700 koní. Model V12 Speedster je tak schopný zrychlit z nuly na sto za přibližně 3,4 vteřiny. 

Hlavní inspirací pro výrobu aukčního vozu byl model DBR1. Tento legendární sportovní vůz, o který se dělili jezdci Carroll Shelby a Roy Salvadori, triumfoval v roce 1959 v závodě 24 hodin Le Mans a zajistil Aston Martinu jeho jediné vítězství v této soutěži. Model V12 Speedster mu vzdává hold především barevným provedením, který je doplněn o kožené doplňky v interiéru. 

FOTOGALERIE: Prohlédněte si Aston Martin V12 Speedster

Model, který jde do aukce, byl vyroben v roce 2021. A to jako 61 z celkem 88 kusů, které kdy automobilka Aston Martin vytvořila. Od té doby najel vůz pouhých 45 kilometrů. 

Cena za unikátní automobil je poměrně příznačná. Nový majitel si bude muset připravit celkem 900 tisíc liber, tedy více než 27 milionů korun.

snímek z pátého dílu o Indianu Jonesovi

Svátek pro filmové fanoušky. V aukci se vydražil klobouk Indiana Jonese i hůlka Harryho Pottera

Klobouk, který nosil herec Harrison Ford ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy, se v aukci v Los Angeles vydražil za 630 tisíc dolarů (14,4 milionu korun).

Přečíst článek

Ferrari GTC4Lusso

OBRAZEM: Vnitro vydraží automobily zabavené kriminálníkům. Mezi nimi i Ferrari či Maserati

Ministerstvo vnitra vydraží deset luxusních aut, které policie zajistila při odhalování zejména hospodářské kriminality. Z částky získané v elektronické aukci úřad odškodní oběti trestných činů. Dražit se budou modely značky Ferrari, Maserati či Porsche.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme