Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dopis čtenářky: Jsem náročná klientka. Business třída v Lufthanse za moc nestála

šampaňské, ilustrační foto
Pixnio // CC0
Dopis čtenáře

Austrian Air má v business třídě nesrovnatelně lepší služby než Lufthansa, píše čtenářka newstream.cz v reakci na zatím poslední díl seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.

Již přes 20 let cestuji mezi ČR a USA. V září 2021 jsem letěla s rodinou na měsíc na Floridu. Několik posledních let jsem využívala služby Austrian Air. Byla jsem vždy naprosto spokojená se servisem, kvalitou služeb, přesností, čistotou i organizací.

Což je opravdu co říci, protože občas by někdo mohl o mně poznamenat, že jsem náročným klientem. Snad je to tím, že jsem působila v zahraničí tolik let a zákaznický servis jsem za studií poskytovala, tudíž mé nároky vznikaly ze zkušeností, že „vždycky to jde i lépe". 

Byznys třída v Lufthanse nabízí německy odměřený servis. Neurazí, nenadchne

Cestování byznys třídou už není, co bývalo. Před rokem touto dobou to ale bylo opravdu jen pro otrlé. A to nejen kvůli úrovni servisu na palubě, ale i na zemi. Česko se v tu dobu kvůli výskytu covidu zbarvilo do ruda a spousta aerolinek přestala do Prahy létat, u jiných se zase vyskytly problémy s tranzitem z Česka. Jak probíhal v čase nejvyšších restrikcí let do Dubaje s Lufthansou? A stálo to za to? Čtěte v novém díle seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.

Přečíst článek

Austrian Air nabízel skvělé možnosti. Mohla jsem koupit letenky do economy class pro celou rodinu a pak „upgrade" před odletem do business za zlomkovou cenu. Dělali jsme to tak několik let. Úžasné.

Fronta jako za totality

Byla jsem velmi zklamaná, když jsem nemohla koupit přímý let Vídeň-Miami s Austrian Air, který jsem tolik let tak ráda využívala. I já jsem byla „nedobrovolně" klientkou Lufthansy, která nabízela let v business třídě přes oceán.

Měla jsem ovšem smíšené pocity. Již v business lounge nebyl volný přístup k jídlu, ale „na vydání personálem" – což způsobovalo fronty, takže jsem si připadala jak za mých mladých let v totalitě. Kvalita jídla byla jak v lounge, tak v letadla průměrná až slabá. Vůbec to za to nestálo.

British Airways: Mohl by servis v byznys třídě být vůbec horší?

Jedna z mých prvních cest po utažení lockdownových šroubů během loňského podzimu mířila do Dubaje na palubě British Airways. Nic ale nešlo podle plánu.

Přečíst článek

Samozřejmě by bylo dalším námětem popsat, jak náročné bylo upgradovat let s Lufthansou. Nebylo to možné online, na telefonu toho nebyli schopni a na letišti již dávno kancelář nemají. Až hodinu před odletem jsme se dozvědělí, že milostivě můžeme cestovat v business class.

Do USA létám často. Snad nebudu muset letět příště opět s Lufthansou a Austrian Air se vrátí do starých kolejí. 

Monika S. Grant

Business Class Zdeňka Pečeného

Když cestování byznys třídou není, co bývalo

Oschlé sendviče a šampaňské z plastového kelímku v byznys třídě? Ano! Ve světě zuří pandemie a některé aerolinky již rok a půl covid používají k odůvodnění omezení pozemního i palubního servisu.

Přečíst článek

 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme