Elon Musk bydlí v modulárním domku za 50 tisíc dolarů
Elon Musk je sice jedním z nejbohatších lidí na světě, místo rozsáhlé luxusní rezidence ale obývá modulární domek v hodnotě 50 tisíc dolarů.
Potom, co loni prodal veškeré své nemovitosti, například dům v Los Angeles a rezidenci v San José, zakotvil jeden z nejbohatších lidí na světě v modulárním domku o velikosti 35 metrů čtverečních. A navíc není jeho. Pronajímá si ho od své společnosti SpaceX. Motto „žij podle toho, na co si vyděláš” generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX tak posouvá na zcela jinou úroveň, konstatuje server The New York Post (TNYP).
Bydlení v příbytku si Musk pochvaluje. „Mým domovem se teď stal tento domek. A bydlení je to úžasné,“ uvedl už na začátku června na svém Twitteru.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1402718368633745410]]
Bytová jednotka byla vyrobena ve společnosti Boxabl, která sídlí v Las Vegas. Firma vznikla v roce 2017 a vyrábí modulární domy, jejichž výhodou je to, že jsou snadno přemístitelné. Ten Muskův tak stojí v blízkosti testovací základny a kosmodromu společnosti SpaceX nacházející se v Boca Chica v Texasu.
„Jejich podobu jsme se snažili neustále vylepšit pomocí těch nejmodernějších technologií. Výsledkem dlouhodobého vývoje je produkt s obrovským potenciálem,“ konstatoval pro server TNYP Galiano Tiramani, jeden ze zakladatelů společnosti Boxabl.
Model s názvem Casita, který aktuálně obývá i Elon Musk, je prototypem. Ve společnosti ale už vznikly i další návrhy, které mají uspokojit i potřeby větších rodin.
Musk začal rozprodávat své nemovitosti loni v létě, kdy veřejně oznámil, že se zbavuje fyzického majetku, aby se mohl soustředit na svou misi na Mars.
„Prodávám téměř veškerý fyzický majetek. Nebudu vlastnit žádný dům,” napsal na Twitteru v květnu 2020.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1256239554148724737]]
Rychlost výstavby i variabilita jsou hlavní pozitiva takzvané modulární architektury. Budova navržená z modulů nově stojí i v Praze na Kutnohorské ulici.Modulární architektura táhne. I tento obor ale bojuje s nedostatkem materiálu
Enjoy
Více než šest miliard v rámci opčního programu získal Elon Musk z Tesly. Ale i další supermanažeři si přišli na dost peněz, uvádí žebříček Bloombergu.Milionoví manažeři. Nejvíc bere Elon Musk
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.