Elon Musk bydlí v modulárním domku za 50 tisíc dolarů

Elon Musk je sice jedním z nejbohatších lidí na světě, místo rozsáhlé luxusní rezidence ale obývá modulární domek v hodnotě 50 tisíc dolarů.
Potom, co loni prodal veškeré své nemovitosti, například dům v Los Angeles a rezidenci v San José, zakotvil jeden z nejbohatších lidí na světě v modulárním domku o velikosti 35 metrů čtverečních. A navíc není jeho. Pronajímá si ho od své společnosti SpaceX. Motto „žij podle toho, na co si vyděláš” generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX tak posouvá na zcela jinou úroveň, konstatuje server The New York Post (TNYP).
Bydlení v příbytku si Musk pochvaluje. „Mým domovem se teď stal tento domek. A bydlení je to úžasné,“ uvedl už na začátku června na svém Twitteru.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1402718368633745410]]
Bytová jednotka byla vyrobena ve společnosti Boxabl, která sídlí v Las Vegas. Firma vznikla v roce 2017 a vyrábí modulární domy, jejichž výhodou je to, že jsou snadno přemístitelné. Ten Muskův tak stojí v blízkosti testovací základny a kosmodromu společnosti SpaceX nacházející se v Boca Chica v Texasu.
„Jejich podobu jsme se snažili neustále vylepšit pomocí těch nejmodernějších technologií. Výsledkem dlouhodobého vývoje je produkt s obrovským potenciálem,“ konstatoval pro server TNYP Galiano Tiramani, jeden ze zakladatelů společnosti Boxabl.
Model s názvem Casita, který aktuálně obývá i Elon Musk, je prototypem. Ve společnosti ale už vznikly i další návrhy, které mají uspokojit i potřeby větších rodin.
Musk začal rozprodávat své nemovitosti loni v létě, kdy veřejně oznámil, že se zbavuje fyzického majetku, aby se mohl soustředit na svou misi na Mars.
„Prodávám téměř veškerý fyzický majetek. Nebudu vlastnit žádný dům,” napsal na Twitteru v květnu 2020.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1256239554148724737]]

Modulární architektura táhne. I tento obor ale bojuje s nedostatkem materiálu
EnjoyRychlost výstavby i variabilita jsou hlavní pozitiva takzvané modulární architektury. Budova navržená z modulů nově stojí i v Praze na Kutnohorské ulici.

Milionoví manažeři. Nejvíc bere Elon Musk
LeadersVíce než šest miliard v rámci opčního programu získal Elon Musk z Tesly. Ale i další supermanažeři si přišli na dost peněz, uvádí žebříček Bloombergu.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.