Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Elton John odchází. Ve Stockholmu odehrál svůj zřejmě poslední koncert

Elton John na koncertě ve Stockholmu
Yui Mok / PA Images / Profimedia
 ČTK

Poslední koncert svého posledního turné odehrál v sobotu večer ve Stockholmu Elton John. Na zřejmě závěrečné vystoupení jeho více než padesátileté kariéry se do švédské metropole přišly podívat desítky tisíc lidí, uvedla agentura AFP.

"Hrát pro vás byl můj důvod k životu a vy jste byli naprosto úžasní," řekl mimo jiné šestasedmdesátiletý zpěvák a skladatel, který se už koncem června rozloučil s fanoušky v rodné Británii, kde ho na hudebním festivalu v Glastonbury poslouchalo až 120 tisíc lidí.

Zpěvák hitů jako Crocodile Rock, Candle In The Wind, I'm Still Standing, Don't Let the Sun Go Down on Me nebo Rocket Man své fanoušky nadchl i ve Švédsku. "Bylo to neuvěřitelné. Ještě nemám slov, protože jsem to všechno ještě nestrávil," řekl AFP jeden z příznivců Anton Pohjonen, který na koncert dorazil z Finska.

Objekt Sphere v Las Vegas se představil světu

Las Vegas osvítily miliony LED světel. Světu se na Den nezávislosti představil projekt Sphere

V Las Vegas byla při oslavách Dne nezávislosti představena nová monumentální atrakce. Předběžnou premiéru, při které město v poušti osvítilo 1,2 milionu LED světel, si odbyla více než sto metrů vysoká stavba nazvaná Sphere. Ta bude od konce září, kdy jí prvním koncertem pokřtí slavní irové U2, sloužit mimo jiné jako koncertní síň pro 18 600 diváků. Už nyní však stavba, považovaná za největší kulovitou strukturu na planetě, nabídla fascinující podívanou.

Přečíst článek

"Skoro brečíme," podotkl zase švédský učitel Conny Johansson. Padesátiletá Američanka Jeanie Kincerová pak řekla, že chtěla "být na konci, protože jsem byla příliš mladá na to, abych byla na začátku".

Hudební kariéra rodáka z anglického města Pinner trvala celkem 52 let, jeho závěrečné turné, během něhož odehrál přes 300 koncertů, kvůli pandemii covidu-19 téměř pět let.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Bratři Liam a Noel Gallagherovi

Devadesátky jsou zpět. Britská kapela Oasis oznámila první společné turné po 15 letech

Přečíst článek
Houslista Pavel Šporcl
video

VIP Eva Talks: Bez šátku hraji již dvacet let, nechtěl jsem vypadat jako zastydlý puberťák, říká Pavel Šporcl

Přečíst článek
Doporučujeme