Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Fotogalerie: Jak rekonstruovat? Třeba jako v Brně

Rekonstrukce domu z 50. let
Se svolením BoysPlayNice
Petra Nehasilová

Směrem do ulice nedoznal domek z 50. let zásadních změn, jinak je tomu ale uvnitř a směrem do zahrady, kde zdivo nahradila velkoformátová okna. I tentokrát se ateliéru ORA podařilo navázat na původní vrstvy.

„Hlavním požadavkem stavebníků bylo vytvoření velkého prostoru pro společný život. To se neslučovalo s komplikovanou dispozicí poskládanou z řady stejných pokojů,“ popisují architekti ze studia ORA.

V interiéru proto došlo k zásadním proměnám. Labyrint komor a pokojů v přízemí nahradil jeden rozlehlý společný prostor s ohništěm uprostřed. Navíc otevřený do patra. Nad částí místnosti totiž architekti zrušili strop.

Do ulice se příliš nemění a neotvírá. „Přestože se dům provozně radikálně proměňuje, nechtěli jsme úplně vymazat jeho původní obraz a atmosféru, které měly určitě kvality,“ popisují architekti projekt rekonstrukce domku na brněnském předměstí. Naopak do zahrady se dům se sem naopak maximálně otevírá.

Zatímco navenek je stavba střídmě bílá, uvnitř hraje všemi barvami.

Kancelář ORA, která působí ve Znojmě a Kutné Hoře, tvoří trojice architektů: Jan Veisser, Jan Hora a Barbora Hora. A mezi jejich projekty patří i přeměna brownfieldu ve Znojmě.

Areál bývalé továrny se proměnil na centrům zážitkové turistiky.

REPORTÁŽ: Ruiny na jihu Moravy se proměnily na luxusní hotel

Ve více než 30 let chátrajícím brownfieldu u Znojma je nově hotel i restaurace. Přesně tak jako v Kravsku by se mělo rekonstruovat.

Přečíst článek

Zámecký komplex v Dolních Kounicích je stále na prodej.

Jeden z největších hradů v Evropě je na prodej. Za 200 milionů, možná i míň

Není možná nejdražší, ale je nejrozlehlejší. Hrad v Dolních Kounicích na Brněnsku, jehož odhadní hodnota šplhá až k půl miliardě, je už přes rok v nabídce realitní kanceláře za 200 milionů korun.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Vyhlídku nechal postavit majitel domu v sousedství.

Nejprve zrekonstruoval dům, pak vyčistil okolí a nechal postavit vyhlídku pro všechny

Přečíst článek
Františkánský klášter v Santa-Lucia di Tallano

Nejlepší architektura v Evropě? Třeba klášter na Korsice, ale i my ji máme. V Ostravě

Přečíst článek
Doporučujeme