OBRAZEM: Francouzi otestují novinku. S dopravou během olympiády pomůže létající taxi

Francouzská vláda povolila zřízení plovoucí plošiny, která umožní elektrickým létajícím taxíkům startovat a přistávat v Paříži během letních olympijských her. Podle deníku Le Figaro vláda vydala příslušnou vyhlášku. Proti záměru se však staví pařížská radnice, uvedla agentura AFP.
Provozovatel pařížského letiště, společnost Aéroports de Paris (ADP), vybuduje heliport na Seině na Slavkovském nábřeží (quai d'Austerlitz) ve 13. pařížském obvodu. Létající taxíky Volocity, které vyrábí německá společnost Volocopter, tam budou moci v rámci zkušebního provozu přistávat denně od osmi do 17 hodin. Provoz na plošině bude omezen na dva lety za hodinu a 900 letů po celou dobu zkušebního provozu, který potrvá do 31. prosince.
Létající taxíky zatím nebudou dostupné pro platící zákazníky. V souladu s povolením leteckých úřadů budou moci přepravovat jen hosty či dobrovolníky. ADP počítá s provozem mezi heliportem na Seině, základnou v Issy-les-Moulineaux a letištěm Saint-Cyr-l'École. Druhá trasa bude mezi letišti Le Bourget a Roissy-CDG. Čtyři kusy Volocity již fungují na trasách mimo centrum Paříže.
FOTOGALERIE: Prohlédněte si nové létající taxi
Projekt leteckých taxíků podporuje vedení regionu Île-de-France, který obklopuje Paříž. Naopak ve vedení metropole bylo několik zastupitelů, kteří s argumentem dopadu na životního prostředí záměr dlouho odmítali.
Olympijské hry v Paříži začínají 26. července. Létající taxíky mají u příležitosti her představit nový způsob dopravy.
Robotická chirurgie představuje rostoucí a nadějnou oblast medicíny, v níž má dominantní postavení americká společnost Intuitive Surgical. Její britský konkurent se nyní chystá k expanzi, která by mohla být výhodná i pro české pacienty.
Monopol v robotické chirurgii končí. Prospěch z toho budou mít i čeští pacienti
Enjoy
Najít automobil s ekonomickým provozem, který by zároveň nabídl i komfort a pohodlí, nemusí být vždy snadné. Výběr na trhu je veliký a někdy se nemusí osvědčit ani zaběhlé značky. Co ale například takový Lexus a jeho hybridní model ES 300h? Jak dopadl? Na to odpoví autotest serveru newstream.cz.
AUTOTEST: Pohodlný hybrid s ekonomickým provozem. Lexus předvedl za málo peněz hodně muziky
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.