Golfistka českého původu Nelly Korda je světovou jedničkou, i co se týče výdělků

Američanka Nelly Korda (22) se stala světovou golfovou jedničkou. Hráčka s českými kořeny suverénně vede i žebříček nejvýdělečnějších profesionálních hráček.
Nelly Korda vyhrála 20. června turnaj Meijer Classic a získala tak svůj pátý titul na ženské golfové túře LPGA. Za něj inkasovala prize money 345 tisíc dolarů. Hned o týden později zvítězila i na turnaji KPMG Women’s PGA Championship a slavila tak premiérový titul z majoru (to jsou nejvíce ceněné golfové turnaje roku). Tentokráte byl už finanční bonus ve výši 675 tisíc dolarů. Navíc Korda se stala poprvé v kariéře světovou jedničkou, jako první Američanka od roku 2014.
Korda, jejímiž rodiči jsou bývalí čeští tenisté Petr Korda a Regina Rajchrtová, vládne suverénně i letošnímu pořadí výdělků světových profesionálních golfistek. Zatím celkem letos získala na prize money 1 793 930 dolarů (v přepočtu téměř 39 milionů korun). Na druhém místě je Filipínka Yuka Saso s 1 048 142 dolary a třetí Thajka Patty Tavatanakit s 1 009 172 dolary.
Na čtrnáctém místě finančního žebříčku je v současnosti Jessica Korda, starší sestra Nelly, která má na kontě 589 270 dolarů. Na 123. místě pak najdeme českou reprezentantku Kláru Spilkovou, která si vydělala 34 196 dolarů.
Rodina Kordových je sportovně výjimečná nejenom v tom, že tenista Petr Korda vyhrál v roce 1998 grandslam na Australian Open, ale že Nelly i Jessica budou reprezentovat USA na blížících se olympijských hrách v Tokiu. A velkou šanci si zahrát na olympiádě má i jejich bratr Sebastian, který je tenistou. Přestože jsou děti Kordových američtí reprezentanti, mluví také česky. Rodina bydlí v Bradentonu na Floridě.
Foto: ČTK

Jeff Bezos: Work-life balance je k ničemu
LeadersNejlepší je propojit práci a život v jedno, soudí někdejší lídr Amazonu Jeff Bezos. V pondělí 5. července ho ve vedení nahradí Andy Jassy. Bezos zůstane jen výkonným předsedou správní rady.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.