Hvězda michelinských restaurací nově vaří v pražské restauraci Augustine

Většinu svého profesního života strávil v zahraničí, kde vařil v luxusních hotelech a michelinských restauracích. Nyní šéfkuchař Jan Horák zakotvil v pražské restauraci Augustine na Malé Straně.
Šéfkuchař Horák vnese do kuchyně umístěné v prostorách bývalého augustiánského kláštera ze 13. století moderní a inovativní světové postupy. Do Augustinu přichází s novou vizí, kreativním přístupem a citem pro detail.
„V každém pokrmu poznáte můj osobitý styl, nerad se řadím do určitých světových kuchyní. Vařím, co mám rád, z těch nejlepších surovin. Každé jídlo, které dám na své menu, je jedinečné. Snažím se respektovat udržitelnost a sezónnost,“ říká Horák.
Nový šéfkuchař přináší do Augustinu bohaté zahraniční zkušenosti. V minulosti působil v michelinských restauracích, jako jsou Restaurant Jordnær v Kodani (2*), Restaurant Cracco v Miláně (1*), či Hotel Adlon Kempinski Berlin (2*). Několik let žil také ve švýcarském Curychu, kde vařil v luxusní restauraci i hotelu Park Hyatt. Pod stejnou hotelovou společností působil také téměř dva roky jako Sous Chef v Abú Dhabí. Na jaře roku 2019 se vrátil do Česka, kde své bohaté zkušenosti uplatnil v restauraci CottoCrudo v hotelu Four Seasons Prague.
Nedávno mi syn nabídl, že si můžu dát chat, tedy okamžitý osobní rozhovor, s umělou inteligencí (AI). Prý mi odpoví na úplně všechny otázky na světě. Pochopitelně jsem skončil u gastronomie.
Nejezte blbě s Pavlem Maurerem: Trdelník se sekanou? Dobrou chuť, české to není
Enjoy
Jednou z důležitých hodnot, které Horák vyznává, je přímý kontakt s hosty. „Jejich zpětná vazba má pro mě obrovský význam. I díky ní se mohu neustále zlepšovat,” říká.
Restaurace Augustine patří pod stejnojmenný luxusní pražský hotel v srdci Malé Strany. Spojení historických prostor, moderního designu a světové gastronomie slibuje hostům výjimečný zážitek. Součástí konceptu restaurace je také historický The Refectory Bar, jehož strop je zdoben barokní freskou vyobrazující čtyři archanděly a planoucí srdce, symbol augustiniánského řádu.

Jestli bylo v kodaňské luxusní restauraci Noma, pětkrát vyhlášené jako nejlepší na světě, těžké získat rezervaci, od ledna 2025 už to bude zhola nemožné. Vyhlášená restaurace oznámila ke konci příštího roku konec, uvedla agentura Bloomberg.
Pětkrát byla nejlepší restaurací na světě. Teď kodaňská Noma zavírá krám
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.