Italský ostrov Capri zakázal vstup turistům. Nemá dost pitné vody

Oblíbený italský ostrov Capri v sobotu zakázal turistům vstup kvůli problémům se zásobováním vodou z pevniny. Starosta města Capri Paolo Falco zákaz vydal ráno, a přiměl tak několik trajektů mířících na ostrov u pobřeží Neapole v jižní Itálii, aby se otočily. Později Falco nařízení zmírnil a uvedl, že na Capri budou vpouštěni turisté, kteří tam mají zarezervovaný hotel, obyvatelé ostrova a lidé, kteří na ostrově mají druhý domov, napsala agentura Reuters.
Vodárenská společnost na Capri uvedla, že ve čtvrtek došlo na pevnině k technickému problému. Ten byl sice již vyřešen, problémy s dodávkami vody na Capri ale přetrvávají. Starosta Falco řekl, že nádrže na ostrově jsou postupně vyčerpávány, a varoval před nouzovou situací. „Situace by se dále zhoršila příchodem tisíců turistů, kteří každý den na Capri připlouvají,“ řekl s tím, že bez dodávek vody není možné pro turisty zaručit základní služby.
„Připravujeme méně restriktivní nařízení, které umožní vstup rezidentům, lidem, kteří mají na Capri druhý domov a často mají vlastní nádrž, a také turistům, kteří mají zarezervovaný hotel. V takovém případě bude odpovědností hotelu postarat se o to, aby měli vodu,“ prohlásil Falco. Obyvatelé ostrova mají podle něj nárok na 25 litrů pitné vody na domácnost z cisterny.
Capri, známé svými bílými vilami, pobřežím se zátokami a luxusními hotely, patří k nejpopulárnějším italským ostrovům. Na ostrově žije zhruba 13 tisíc obyvatel, v létě sem ale přijíždí - často jen na jednodenní výlet - velké množství turistů.
Výprodej historických domů na Sicílii pokračuje. Městečko Sambuca di Sicilia tentokrát nabízí 12 domů.
Italové zdražili. Za dům už chtějí tři eura
Reality
Itálie vyčlení 12 miliard eur, v přepočtu zhruba 296 miliard korun, na výstavbu obřího mostu mezi pevninou a ostrovem Sicílie. Oživuje tak projekt, který se zdál být před deseti lety definitivně opuštěn. Investice potrvá několik let a první tři splátky mají být vyplacené do roku 2026, řekl při představování státního rozpočtu na příští rok ministr hospodářství Giancarlo Giorgetti.
Řím oživuje plán mostu z pevniny na Sicílii. Ze státního rozpočtu potečou miliardy eur
Money
K nemovitostem měla Marina Valenzi blízko už v dobách svého mládí. S rodinou svého manžela investovala do prázdných domů na jednom z Liparských ostrovů u Sicílie.
Češi dobývají Kapverdy. Cedule v češtině na letišti jsou běžné
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.