Jak se zachraňují ruiny? Místo kurníků a kůlen stojí moderní dřevostavba i zčásti zachovaný mlýn

Ze starého mlýna se podařilo zachovat jen část, a tak kus obvodové stěny a někdejší ruina dnes slouží jako kancelář. Na vesnickém statku si ale mladá rodina nechala postavit i nový rodinný dům. Ten stojí na místě, kde v minulosti bývaly kurníky a hospodářské kůlny.
Mlýn, pozemky a také další hospodářská stavení kdysi patřila jejich rodině. Obhospodařovala je ještě babička současného majitele. Mladá rodina se proto rozhodla do malé vsi nedaleko Trenčína vrátit a usadit se.
Chtěli si postavit nový dům a také zrekonstruovat mlýn, což se ale podařilo jen zčásti. „Objekt mlýna je příliš cenný na to, aby byl zdemolován a příliš veliký na to, aby byl zrekonstruován celý. Zachovali jsme z něj jenom jeho nejstarší část a fragment obvodové zdi novější dostavby,“ přibližují architekti René Dlesk a Tamara Kolaříková ze studia RDTH architekti. Ti pro nové majitelé nejenom navrhli rekonstrukci mlýna, ale i nový dům.
Dřevostavba přiléhá k potoku a kopíruje půdorys bývalých kurníků a dalších zemědělských staveb. A jak si investoři přáli, je navržena tak, aby nenarušovala vesnický ráz a zároveň poskytla svým obyvatelům veškeré pohodlí. Ze dřeva, konkrétně z CLT panelů, je konstrukce domu. A dřevem, modřínovým, je obložená i fasáda.
Nejenom atraktivní adresa ale i více než pohodlná rozloha. Rekonstrukce bytu u Židovských hřbitovů posunula jeho kvalitu mnohem výš.
FOTOGALERIE: Jak se bydlí v bytě o velikosti domu v samém centru Prahy?
Enjoy
Nejde jen o rekonstrukci ruiny. Obnovou Nového proboštství se návštěvníkům otevřou dvě dosud nepřístupná nádvoří Pražského hradu.
Fotogalerie: Po 70 letech se na Pražském hradě stavělo, přímo u katedrály
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.