Jak ušetřit při inflaci? Nenakupovat. Je to nový trend sociálních sítí
Minimalistický přístup k vlastnění věcí i utrácení se hlásí o slovo už pár let. Influenceři nyní přicházejí s novým trendem: kupovat málo nebo skoro nic.
Trend má dvě kategorie. No-buy a low-buy. Obě mají za cíl radikálně snížit zbytečnou spotřebu a ušetřit. Youtuberka a influencerka Christina Mychasová podle CNBC praktikuje o něco méně náročný přístup low-buy už od roku 2019 a stále se ho drží. A jak se to praktikuje?
Žádné nakupování neznamená, že se nenakupuje vůbec nic. Člověk omezí své výdaje jen na životně důležité věci, jako je jídlo, byt, zdravotní péče a doprava. Při trochu volnějším low-buy si spotřebitel dovolí nakupovat věci jen s omezením, které si sám dá. Například, že utratí za danou dobu jen určitý obnos. Anebo omezí komodity, jako jíst mimo domov jen dvakrát týdně a pořídit si jeden oděv ze sekáče za měsíc.
Začíná vypadat jako rapper Pitbull, smějí se lidé na Twitteru miliardáři za novou image.
Jeffu Bezosovi se vysmáli lidé na sociálních sítích. Za to, jak vypadá
Leaders
Mychasová tvrdí, že nejde čistě jen o omezení utrácení, ale o změnu mindsetu kolem nakupování. Po prožitém období s restrikcí nakupování je prý člověk schopen pořizovat věci mnohem uvědoměleji, nebo odložit touhu po rychlém uspokojení, které nákupy přinášejí.
S adaptací na "nízkonákupové" období podle influencerů pomáhají aplikace, které sledují osobní útraty. Krom youtuberů jako je Mychasová či Hanna Louise Postonová se tématem zabývají skupiny na Facebooku či Redditu.
Pandemie významně změnila stravovací návyky Čechů. Mnohem častěji si jídlo připravují doma nebo využívají rozvážkových služeb. A za oběd v restauraci utrácí rekordní částku, v průměru víc než 150 korun.
Revoluce v gastru. Češi vaří častěji doma, restaurace drží nad vodou rozvážka
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.