Jak ušetřit? S virtuální sim kartou v zahraničí i tisíce

Datování mimo Evropskou unii může být nákladná záležitost. Existuje ale možnost využívat virtuální SIM karty, se kterými je to mnohem levnější.
Pořád si raději mimo Evropskou unii necháváte mobil v letovém režimu, aby náhodné stažení emailu o velikosti pár megabajtů neudělalo tisícikorunový zářez do vyúčtování za mobil? S virtuálními SIM kartami se v zahraničí dá datovat (téměř) jako doma.
Tři stovky za mega
Vypadá to, že čeští operátoři zaspali dobu. Při pohledu na SMS, která vám na mobil dorazí po příletu do mimoevropské země informující o cenách, si nelze myslet nic jiného. Tři sta korun za 1 MB dat? To je v roce 2022 opravdu špatný vtip.
Začalo to jednotným nabíjecím kabelem USB-C, který Apple do svých zařízení začne instalovat nejpozději v roce 2024. A nyní se Apple odhodlal ještě k radikálnějšímu ústupku Evropské unii. Do svých zařízení vpustí alternativní obchody s aplikacemi, tvrdí agentura Bloomberg.
Apple nechce přijít o evropský trh. Chystá obří ústupky Evropské unii
Zprávy z firem
Se správným poskytovatelem virtuální SIM karty stačí stejná či menší částka minimálně na 1 GB, tedy více než tisícinásobek, dat. V některých zemích rovnou tři GB. Ani levnější nabídky tuzemských operátorů, cca sedm korun za MB dat – tedy více sedm tisíc korun za 1 GB, cenově příliš atraktivní není. Ceny tuzemských operátorů se roky, spíše dekády nezměnily. Před dvaceti lety možní 1 MB dat
Na trhu existuje hned několik poskytovatelů stejné služby. Ceny se mohou lišit šokujícím rozdílem. Zatímco společnost Airalo nabízí 1 GB dat pro Spojené státy za 4,50 dolaru (106 korun), společnost eSIM+ nabízí to stejné za 47,32 eura (1152 korun). Mezi další poskytovatele patří ještě Yesim či GigSky. Osobně téměř výhradně využívám Airalo, protože bez problémů funguje a má bezkonkurenční ceny. Služba je dostupná pro věšinu zemí světa včetně oblíbených turistických destinacích. Například na Zanzibaru vyjde 1 GB dat na 5,5 dolaru, ve Spojených arabských emirátech na 8,5 dolaru, v Ománu na 9 dolarů a na Madagaskaru pak na 9,50 dolaru.
Co je eSIM?
Moderní mobily umožnují mít v telefonu nejen fyzickou SIM kartu, ale také její virtuální verzi, takzvanou eSIM. Jde o samostatný čip zabudovaný do základní desky mobilu. Jednou možná fyzické SIM karty úplně vymizí.
Ceny volání a mobilních dat v Česku zůstávají jedny z nejvyšších v Evropě, aukce kmitočtů k jejich snížení zatím nevedla. Uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Češi platí za srovnatelné tarify až čtyřnásobek toho, co Poláci, Rakušané či Němci.
Češi za volání a mobilní data stále platí skoro nejvíc v Evropě
Money
Při cestování je obrovskou výhodou virtuální simky možnost mít vše nastavené ještě před odletem. Ihned po přistání v destinaci lze telefon používat. Odpadá tím nutnost shánět místní SIM kartu. Ať již na letišti nebo někde ve městě.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.