Vila v Troji za 80 milionů má výjimečný výhled na Prahu i do budoucnosti

Po návratu z Kanady se chtěl mladý pár usadit v Praze. Snil o domě, ve kterém bude klidně žít i pracovat. Výsledkem je vila postavená v duchu palladiánských staveb s technologiemi ovládanými umělou inteligencí.
Villa Sophia, tak projekt pojmenovali jeho autoři, architekti ze studia Coll Coll, se nachází na svažitém pozemku v pražské Troji. Dům těží z umístění pozemku na hraně svahu, svým majitelům tak nabízí výjimečné výhledy, jak do rostlých stromů na zahradě, tak i na pražské panorama. A proto, aby zůstal výhled i sousedním domům, nechali architekti dům v uliční linii co nejnižší.
„Klesající terén umožňuje, aby se dům otevřel na jih a nabídl tři základní komponované pohledy. Z obytného prostoru do zahrady, z ložnice do korun stromů a z pracovny na panorama města,“ popisují atmosféru místa architekti v autorské zprávě.
Plně řízený dům
Při výběrů kontrukcí a materiálu byla priorita a udržitelnost. „Do přípravy i procesu stavby byli trvale zapojeni odborníci z ČVUT. Vzorky materiálů byly testovány na pevnost, pružnost a chemickou stálost,“ dodali autoři projektu.
A splnili i další přání klientů - kulturoložky a počítačového vědce – žít ve funkčním domě, který bude integrovat fyzický a virtuální svět. Zadavatelé měli i velmi specifické požadavky na integraci a řízení technologií. Ty se podařilo vyplnit pomocí platformy systému sysloop® a umělé inteligenci EMPYREUM Information Technologies.
Česká republika měla ve druhém čtvrtletí v celkovém srovnání se zeměmi EU podprůměrný meziroční nárůst hrubého domácího produktu (HDP).
Česká ekonomika se z covidu dostává pomalu ve srovnání s průměrem EU
Money
Výsledkem je například to, že dveře se pohybují samy na lineárních magnetech, ale slouží také jako plnohodnotná součást přirozené vzduchotechniky nebo to, že trouba může v některých momentech sloužit jako doplňkový zdroj tepla. „Dům umožňuje, ale nenutí k aktivnímu ovládání,“ uzavírají architekti.
Stavba vyšla na 80 milionů.
>>>>>>Tvorbu tuzemských architektů můžete sledovat zde<<<<<<
Průměrná úroková sazba hypoték pokračuje v růstu. V srpnu se podle ukazatele Fincentrum Hypoindex dostala na 2,32 procenta. Přes tříprocentní hranici se může dostat ještě před koncem tohoto roku.
Už i největší banky zdražily hypotéky. Sazby míří ke třem procentům
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.