Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tahle země je pro starý. Japonsko hlásí rekord v počtu lidí starších sto let

Japonsko hlásí rekord v počtu lidí starších sto let. Je jich šestsetkrát více než po válce
Midjourney
 ČTK

V roce 1963, kdy se tato data v Japonsku začala evidovat, měla země 153 stoletých a starších. Podle aktuálních dat je jich nyní přes 92 tisíc.

V Japonsku, které má na 127 milionů obyvatel, žije 92 139 lidí, jimž je sto a více let. Jde o dosud největší počet stoletých v této zemi v historii záznamů, 88 procent z nich tvoří ženy, informovalo při příležitosti dnešního Dne úcty ke starým lidem japonské ministerstvo zdravotnictví a sociálních záležitostí. Poprvé je také od vedeních těchto statistik deset procent Japonců starších 80 let.

Počet stoletých roste 50 roků v řadě

Podle údajů japonské vlády k 15. září se počet stoletých a starších od předchozího roku zvýšil o 1613 a rostl 53. rok v řadě.

Japonci se dožívají vyššího věku

Biohacking: Co stojí za tajemstvím dlouhověkosti Japonců? Aminokyselina serin

Serin je považován za neesenciální aminokyselinu, protože tělo si ji umí vyrobit. Jako u většiny neesenciálních aminokyselin to ale nestačí pro zachování plného zdraví, je třeba ho přijmout také ze stravy. Dostatečné množství serinu je klíčové pro správné fungování mozku.

Přečíst článek

Nejstarším obyvatelem Japonska je Fusa Tacumiová, která letos v dubnu oslavila 116. narozeniny a která je i druhým nejstarším člověkem na světě, po Španělce Marii Branyasové. Rozdíl mezi nimi je ale jen několik týdnů.

V roce 1963, kdy se tato data v Japonsku začala evidovat, měla země 153 stoletých a starších. V roce 1998 jich poprvé bylo 10 tisíc. K delšímu dožití přispívá podle agentury Kjódó lepší zdravotní péče, svou roli ale jistě hraje i jídelníček Japonců.

Vytvořit „stát dlouhověkosti“ může být dost rizikové

Vytvořit „stát dlouhověkosti“ může být dost rizikové. Rodí se nový přístup k bezpečnosti medicíny

Dlouhá desetiletí zpřísňovali zákonodárci pod tlakem veřejnosti bezpečnostní pravidla pro farmaceutický průmysl. Nyní se naopak formuje skupina lidí, která chce kvůli prodloužení života užívat i neprověřené léky. Cynicky hodnoceno: oni chtějí hodně riskovat, a my ostatní bychom – snad – mohli na jejich úkor vydělat.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

lesní ovoce

Biohacking: Červené a tmavé potraviny pomáhají v boji s efekty konzumace mikroplastů

Přečíst článek
Doporučujeme