Tahle země je pro starý. Japonsko hlásí rekord v počtu lidí starších sto let
V roce 1963, kdy se tato data v Japonsku začala evidovat, měla země 153 stoletých a starších. Podle aktuálních dat je jich nyní přes 92 tisíc.
V Japonsku, které má na 127 milionů obyvatel, žije 92 139 lidí, jimž je sto a více let. Jde o dosud největší počet stoletých v této zemi v historii záznamů, 88 procent z nich tvoří ženy, informovalo při příležitosti dnešního Dne úcty ke starým lidem japonské ministerstvo zdravotnictví a sociálních záležitostí. Poprvé je také od vedeních těchto statistik deset procent Japonců starších 80 let.
Počet stoletých roste 50 roků v řadě
Podle údajů japonské vlády k 15. září se počet stoletých a starších od předchozího roku zvýšil o 1613 a rostl 53. rok v řadě.
Serin je považován za neesenciální aminokyselinu, protože tělo si ji umí vyrobit. Jako u většiny neesenciálních aminokyselin to ale nestačí pro zachování plného zdraví, je třeba ho přijmout také ze stravy. Dostatečné množství serinu je klíčové pro správné fungování mozku.Biohacking: Co stojí za tajemstvím dlouhověkosti Japonců? Aminokyselina serin
Enjoy
Nejstarším obyvatelem Japonska je Fusa Tacumiová, která letos v dubnu oslavila 116. narozeniny a která je i druhým nejstarším člověkem na světě, po Španělce Marii Branyasové. Rozdíl mezi nimi je ale jen několik týdnů.
V roce 1963, kdy se tato data v Japonsku začala evidovat, měla země 153 stoletých a starších. V roce 1998 jich poprvé bylo 10 tisíc. K delšímu dožití přispívá podle agentury Kjódó lepší zdravotní péče, svou roli ale jistě hraje i jídelníček Japonců.
Dlouhá desetiletí zpřísňovali zákonodárci pod tlakem veřejnosti bezpečnostní pravidla pro farmaceutický průmysl. Nyní se naopak formuje skupina lidí, která chce kvůli prodloužení života užívat i neprověřené léky. Cynicky hodnoceno: oni chtějí hodně riskovat, a my ostatní bychom – snad – mohli na jejich úkor vydělat.Vytvořit „stát dlouhověkosti“ může být dost rizikové. Rodí se nový přístup k bezpečnosti medicíny
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.