Kam na rodinný brunch? Hotel Hilton Prague Old Town zaujme pestrou nabídkou i dětským koutkem

Přemýšlíte o brunchi s rodinnou? Možnou volbou pro vás by mohl být pražský hotel Hilton Prague Old Town. Kromě bohaté nabídky totiž poskytuje i velký dětský koutek pro ty nejmenší. A co vše je v nabídce? To se dozvíte níže - v novém seriálu serveru Newstream o tom, kam v Praze vyrazit s rodinou na brunch.
Již při příchodu do hotelu Hilton Prague Old Town krátce před půl jednou o nedělním odpoledni je restaurace Zinc z poloviny zaplněná a další hosté čekají u vstupu. Je jasné, že tento brunch je populární. Koná se – na rozdíl od většiny ostatních – jen jednou za dva týdny. Také když jsem deset dní předem sháněl stůl pro šest, nebyl to vůbec snadný úkol, ale povedlo se. Brunch nezabírá pouze restarauci Zinc, ale i přilehlý lobby bar.
FOTOGALERIE: Pestrá nabídka i dětský koutek. Podívejte se do hotelu Hilton Old Town
Pestrá mezinárodní nabídka
Na začátek musím přiznat, že ze všech pražských hotelových bufetovým brunchů se mi ten v Hiltonu zatím nejvíce „trefil do noty“. Nabídka je velmi mezinárodní a asi nejvíce mi připomíná brunchovou nabídku v hotelích v Dubaji či Singapuru.
Mezi předkrmy mě nejvíce zaujalo hovězí carpaccio a výběr sushi. Na carving station se nabízí steaky chuckroll a ribeye, šunka a husa. Husa poměrně brzy došla, protože podle kuchaře poptávka překonala očekávání. K ribeye mi byla doporučena holandská omáčka s čerstvým lanýžem a byla to úžasná kombinace.
Polévka, hlavní jídlo a pití za necelé dvě stovky u Karlova mostu? Není to nereálné, i v turisty nabitém místě se můžete chutně a výhodně najíst.
Táckárna u Karlova mostu? Je to tak, obědové menu tam vyjde na méně než dvě stovky
Enjoy
Na bufetu jsou dále v nabídce studené krevety a humří ocasy i klepeta. Vše bylo poctivě doplňováno po dvě a půl hodiny, které brunch trvá. Mezi teplými jídly v bufetové nabídce jsou nejpopulárnější krevety, které i přes usilovné doplňování neustále docházely. Super byl také losos se samphire, kterému se česky říká mořský fenykl. V nabídce bylo i vepřové.
Komu po takovém výběru ještě zbylo místo na dezert, má z čeho vybírat. Kremrole, crème brûlée či tartaletky a ještě více.
Hned po usazení dorazí welcome drink – sklenička prosecca. U toho je možné v rámci neomezené konzumace zůstat po celý brunch nebo přejít na víno či pivo. Samozřejmostí je výběr nealkoholických nápojů a kávy či čaje. Horké nápoje si hosté mohou u automatických kávovarů pořídit sami anebo si objednat u obsluhy.
Nintendo i zdobení sušenek
Velké plus je dětský koutek, který jsem takto dobře provedený v tuzemsku ještě neviděl. V těch nejlepších brunchových destinacích, kterými jsou za mě Dubaj či Singapur, je bohatý doprovodný program pro děti naprosto samozřejmý. V Česku tomu tak nebývá. Zde se však o děti hostů postarají dvě vychovatelky a k dispozici je televize s pohádkami či herní konzole Nintendo. Nejoblíbenější mezi malými návštěvníky je ale zdobení sušenek.
Páté patro obchodního dom Bílá labuť kolem poledního ožívá. Na smažák nebo svíčkovou za 135 korun sem míří všichni z okolí.
Levnější než McDonald´s. Našli jsme svíčkovou se čtyřma za 135 korun v centru Prahy
Enjoy
Co za to?
Vše výše popsané vyjde na 1750 korun za osobu, včetně neomezené konzumace alko a nealko nápojů. Děti do 6 let jsou zdarma, do 12 let za 700 korun.
V nabídce mi trochu chybí balíček bez alkoholu. Je to mezi pražskými brunchi ale běžná praxe. Vím, že Češi mají k alkoholu vřelý vztah, ale pořád to nechápu. Proč má dítě mezi 12. a 18. rokem platit stejnou cenu jako dospělý, který oběd zapije dvěma lahvemi vína? Stejné platí o dospělém, který si místo litru prosecca dá půl litr vody a dvě koly.
Konáním pouze každý druhý víkend je tento brunch poměrně vzácným a rozhodně stojí za vyzkoušení. Pro rodiny s menšími dětmi by to pak měla být jasná volba.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.