Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Konečně. Michelin udělil historicky první hvězdy v Dubaji

Dubai Marina
Stanislav Šulc / Newstream.cz
Petra Nehasilová
pej

Dubaj se dočkala, jedenáct tamních restaurací získalo prestižní gastronomické ocenění – Michelinskou hvězdu, upozornila agentura Bloomberg.

Kromě jedenácti michelinských hvězd, devět z nich získalo jednu hvězdu, pozornosti Michelinu neuniklo ani 14 dalších podniků, kterým gastronomičtí komisaři udělili značku Bib Gourmand aneb dobré jídlo za rozumnou cenu. Převedeno na dubajské poměry to znamená, že tříchodové menu v nich vyjde na zhruba 250 dirhamů, v přepočtu zhruba 1500 korun.

Jedna z dubajských restaurací si rovněž odnesla i speciální ocenění za udržitelnost, to uděluje společnost Michelin od roku 2020, upozornil Bloomberg.

„Jde o milník pro michelinského průvodce i region Blízkého východu. Je jedna věc, kterou mají všechny podniky v tomto dynamicky měnícím se a elegantním městě společnou. A to, že jejich šéfkuchaři překypují vášní a nadšením,“ komentoval ředitel Michelinu Gwendal Poullennec.

Gastronomický výběr je v Dubaji podle průvodce skutečně široký, nejvýše hodnocené byly nicméně ty restaurace, které vaří francouzskou a italskou kuchyni.  

Il Ristorante - Niko Romito získala dvě Michelinské hvězdy

Obě dvě restaurace, které za svůj um získaly dvě hvězdy, se nachází v hotelu: Il Ristorante - Niko Romito v hotelu Bulgari a Stay by Yannick Alléno pak v One&Only. Il Ristorante nabízí výběr domácích těstovin a také degustační menu za 750 dirhamů, v přepočtu zhruba 4750 korun.

Dvě hvězdy

  • Il Ristorante – Niko Romito
  • STAY by Yannick Alléno

Jedna hvězda

  • 11 Woodfire
  • Al Muntaha
  • Armani Ristorante
  • Hakkasan
  • Höseki
  • Ossiano
  • Tasca by José Avillez
  • Torno Subito
  • Trèsind Studio

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Radek Kašpárek

Michelinský kuchař Kašpárek: Přál bych si, aby Češi neřešili jen cenu jídla

Přečíst článek
Takto se vaří v nové restauraci Marie B.

Další hvězda pro Prahu? Michelinský tým otevřel hospodu. A bez jídelního lístku

Přečíst článek
Takzvaná michelinská hvězda pro nejlepší restaurace.

Michelin bude i v Česku. Desítky milionů za pozice ve slavném gastroprůvodci zaplatí stát

Přečíst článek
Doporučujeme