Kongresový palác před covidem hostil 300 tisíc lidí ročně. Teď zeje prázdnotou a láká na výstavu

Od Pakulu ke Kongresáku - to je název právě probíhající výstavy o historii budovy, která ční nad Prahou vedle Vyšehradu.
Kongresový palác na pražském Vyšehradě se svými 70 sály různých velikostí a kapacitou 9300 osob je největším svého druhu v Česku. Před covidem dokázal přilákat až 300 tisíc hostů ročně. Nyní je v něm umístěno očkovací centrum, ve fyoer rovněž láká na výstavu připomínající 40 letou historii objektu.
Kvůli covidovým restrikcím přišel palác o 70 procent akcí. Prakticky zakázané podnikání ve dvou segmentech – v krátkodobých pronájmech sálů a salónků pro kongresové, konferenční a kulturní akce a hostinské činnosti hotelu Holiday Inn PCC – způsobilo pokles celkových tržeb společnosti o 52 procent na 253,1 milionů. "Díky stabilnímu segmentu dlouhodobých pronájmů zejména v budově Business centra Vyšehrad, minimálnímu poklesu tržeb parkingu, výrazným provozním úsporám, snížení počtu zaměstnanců a čerpání dotací z programu na podporu zaměstnanosti ANTIVIRUS se nám podařilo minimalizovat provozní ztrátu vyjádřenou ukazatelem EBITDA na 19,4 mil. korun," přibližuje ředitelka KPC Lenka Žlebková.
Výstava přibližuje historii
Expozice koncipována jako mozaika panelů různých formátů, které evokují styl „nástěnek“ typických pro osmdesátá léta. Visí na nich především archivní materiály věnované architektuře, politickému kontextu, kultuře a společenským událostem, které se konaly v této budově a zároveň se zapsaly do moderních dějin našeho národa. Kromě komunistických sjezdů v době předlistopadové, Kongresový palác hostil například summit NATO.
Veřejnost si výstavu může prohlédnout do 12. září každý den od 10 do 18 hodin.
Čtyř a pětihvězdičkové hotely v Praze jsou téměř prázdné. Ve srovnání s prvním pololetím roku 2019 zaznamenaly více než 80procentní propad tržeb, přičemž Praha je na tom ve srovnání s metropolemi okolních států nejhůř.
Pražské hotely jsou na tom nejhůř ve střední Evropě, chybí jim kongresy
Money
Melbourne, Dubaj, Londýn nebo Praha? Česká metropole se v žebříčku společnosti Netpick umístila v top 15 nejlepších destinací digitálních nomádů na světě.
Kde je ráj digitálních nomádů? Vysoko v žebříčku atraktivních lokalit je i Praha
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.