Krkonošská novinka: Místo klasické rozhledny pět drobných vyhlídek

Rokytnice nad Jizerou má od minulého týdne novou atrakci. Sérii drobných vyhlídek na vrcholu Stráž navrhli architekti z libereckého studia Mjölk.
Původně vedení města uvažovalo o klasické rozhledně, po podrobném průzkumu se ale ukázalo, že morfologie kopce Stráž je pro tento účel nevhodná. Díky otevřenosti vedení obce mohli architekti ze studia Mjölk navrhnout koncept založený na čtyřech menších vyhlídkách. Pričemž některé jsou umístěny jen čtyři metry nad zemí.
Vyhlídky jsou umístěny v různých prostředích a nabízejí pestré výhledy do okolní krajiny, stromů, či borůvčí. Přibližují návštěvníkům nejen perspektivu vzdálených horských hřebenů, ale také intimitu lesního prostředí. Inspirací pro lehké stavby ze dřeva a oceli byly postavy ze znaku města Rokytnice nad Jizerou.
Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži je součástí projektu s názvem „Česko-polská Hřebenovka – západní část – Rokytnice a Piechowice s výhledem na Krkonoše“. V polském partnerském městě Piechowice vznikla vyhlídková plošina „Złoty Widok“ (Zlatá vyhlídka), z které je výhled na Krkonoše z druhé strany, než jaký nabízí Hlídka na Stráži.
Realizace trvala sedm let, prodlužovala ji jednak potřebná povolení, ale i to, že je projekt zasazen do chráněné krajiny.
Investice v hodnotě devíti milionů pochází z dotačního programu Program Interreg V-A Česká republika, který financuje přeshraniční projekty v česko-polském příhraničí.
Za necelých 200 tisíc eur prodávají současní vlastníci skálu Zirkelstein poblíž Bad Schandau v Saském Švýcarsku. Dříve byla cenovka daleko výš.
Netradiční investice: V Saském Švýcarsku se prodává krásná skála
Enjoy
Jeff Bezos již za pár hodin odstartuje do vesmíru, rozšíří tak řady miliardářů, jejichž byznys překonal zemskou tíži. Díky různým nástrojům může na vesmíru profitovat doslova každý.
Dobývání vesmíru může udělat miliardáře z každého. Jak na to?
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.