Lázeňská města zahajují sezonu. Letos už i s cizinci, ale bez Rusů
Česká lázeňská města v květnu oficiálně zahajují lázeňskou sezonu. Po dvou letech bude konečně bez covidových omezení. Lázeňská zařízení by tak měla přivítat i více zahraničních hostů, chybět mezi nimi ale budou klienti z Ruska. A taky Asiaté.
Letošní lázeňská sezona by se mohla přiblížit době před epidemií, podotkl při slavnostním zahájení sezony starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti).
„Konečně jsme mohli po třech letech slavnostně zahájit lázeňskou sezonu v podobě, na jakou jsme byli zvyklí. Doufám, že i to velké zahájení znamená, že se pomalu vracíme do doby před koronavirem. Loni i když jsme byli zmítáni koronavirem, přijelo hodně hostů z České republiky,“ řekl Kalina.
Místní lázně oproti předchozím dvou rokům už evidují značný nárůst návštěvnosti. Je zhruba na dvou třetinách sezony roku 2019. „Hosté začínají jezdit, hlavně domácí klientela nás teď drží nad vodou. Začínají se postupně připojovat klienti z Německa, další země bohužel letos zatím sporadicky. Máme zprávy, že klienti z Izraele a z arabsky mluvících zemí se také chystají na letní sezonu do Mariánských Lázních,“ řekl generální ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně Karel Kalivoda.
Dosáhnout plné obsazenosti, jako byla před epidemií, se podle Kalivody podaří až zhruba za dva roky. Je to i kvůli tomu, že do lázní z důvodu války na Ukrajině nyní nejezdí Rusové, kteří tvořili až třetinu klientely. Zbylé dvě třetiny tvořili Němci a domácí turisté. Chybět budou letos kvůli koronaviru také klienti z asijských zemí.
O dalších květnových víkendech zahájí lázeňskou sezonu i zbývající lázeňská města v Karlovarském kraji. Příští víkend 21. května otevřou sezonu Františkovy Lázně, poslední květnový víkend pak lázně Jáchymov.
Existuje řada postupů a strategií, jak pomoci tělu, aby si mohlo zlepšit aktuální i dlouhodobý zdravotní stav. Lidský organismus totiž za standardních podmínek detoxifikuje dost dobře sám, ale pouze do určité míry. Pokud si tedy „dopřáváme“ hodně a často, je dobré alespoň na chvíli zařadit některou z následujících praktik a tělo by nám mělo odvděčit větší energií a lepším zdravím.Biohacking: Tělo se umí detoxikovat samo. Ale je dobré mu pomoct
Enjoy
Pravidelně meditující mají ve stejné věkové skupině více záhybů v šedé kůře mozkové než ti, co nemeditují, což znamená lépe pracující mozek - a tedy celé tělo, ukázaly vědecké studie. Jak na to, řeší další díl seriálu Biohacking. Biohacking: Meditace umí léčit závislost i bolest
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.