Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lonely Planet láká turisty do Prahy. Na pivo, guláš a gotiku

Pražský hrad z Karlova mostu
ČTK
 ČTK

Turistický průvodce Lonely Planet zařadil Prahu mezi nejlepší turistické destinace na rok 2024. Praha je v žebříčku deseti měst na osmé příčce, první patří keňskému hlavnímu městu Nairobi.

Průvodce Prahu označil za „pulzující hlavní město v gotickém hávu“ a dodal, že její věhlasné památky jako Pražský hrad a Karlův most působí až příliš krásně na to, aby byly skutečné.

Pivo, guláš a gotika

Kouzlo města podle průvodce částečně kazí houfy přijíždějících návštěvníků v posledním desetiletí. Město však slibuje, že davy zmírní a podpoří pomalou turistiku a zajímavosti mimo centrum.

Návštěvníkům průvodce doporučuje návštěvu Náplavky a sobotních trhů, secesní Smetanovu síň v Obecním domě či park Stromovka. Nechat ujít by si turisté neměli ani plzeňské pivo a místní kuchyni, například guláš s houskovým knedlíkem.

Seznam Best In Travel 2024 zahrnuje deset zemí, regionů a měst, ale také udržitelná místa a místa s hodnotou. Ze zemí na prvním místě skončilo Mongolsko. V seznamu převažují země z Asie, jsou tam ale i země z Afriky, Karibiku a Jižní Ameriky. Z Evropy se do žebříčku dostalo Chorvatsko.

Mezi místa s hodnotou zařadil průvodce na první místo Polsko. To označil za jednu z cenově nejdostupnějších evropských destinací, která má vynikající nabídku cestovatelských zážitků.

Letoun Airbus A350-900, kterým bude CK Fischer vozit české turisty do exotických destinací

Startuje exotická sezóna. Fischer i Čedok využívají unikátní letadla

Srí Lanka, Vietnam, Kuba, Thajsko, Dominikánská republika, Keňa, Omán, Madagaskar, Zanzibar. Do těchto destinací budou české cestovky vozit tuzemské turisty v podzimní a zimní sezoně. A to přímými lety z Prahy. Během takzvané exotické sezony, která startuje dnes a potrvá do přelomu března a dubna příštího roku, chtějí Fischer, Čedok a Exim Tours přepravit desítky tisíc turistů.

Přečíst článek

Thajsko 2023

Čechům se doma nelíbí. Skupují letenky do exotických destinací

Konec protipandemických omezení, snížení ceny a nárůst nabídky exotických destinací přiměly Čechy masivně nakupovat letenky na podzimní termíny. Zájem je hlavně o Emiráty a další exotická místa.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Palác Savarin nabídne expozici Alfonsa Muchy

Prestižní Financial Times zvou čtenáře do Prahy. Do nového Muchova muzea v Savarinu

Přečíst článek
Katedrála v Bordeaux na konci 19. století

FOTOGALERIE: Jak se cestovalo na konci 19. století bez davů a focení na mobily?

Přečíst článek
Doporučujeme