Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Mallorca se bouří. Proti masové turistice protestovaly desetitisíce lidí

Mallorca se bouří. Proti masové turistice protestovaly desetitisíce lidí
Profimedia
 ČTK

Na Mallorce demonstrovaly proti masové turistice a nedostupnosti bydlení tisíce lidí. Podle tamní policie jich bylo 20 000, organizátoři tvrdí, že demonstrantů bylo 50 000.

Demonstranti přišli do centra hlavního města Palma s transparenty s nápisy jako "Váš luxus, naše bída" nebo "Nechceme být první v růstu nákladů na bydlení“. Jeden z nápisů kritizoval nízkonákladové letecké společnosti.

Účastníci akce se vydali v neděli večer z parku Ses Estacions přes historické centrum Palmy. Někteří turisté jim tleskali a povzbuzovali je, jiní byli spíše rozladěni.

Mallorca je největší z ostrovů, které tvoří Baleárské souostroví. Tuto oblast, kde žije zhruba 1,2 milionu místních obyvatel, loni navštívilo 18 milionů rekreantů, z toho 4,6 milionu z Německa a 3,4 milionu z Británie.

Češi a Slováci prchají na Tenerife. Život je tam levnější než v Praze

Češi si Kanárské ostrovy oblíbili jako dovolenkovou destinaci již dávno, s postupující válkou na Ukrajině a jejími následky v podobě drahých energií, ale o nich začali uvažovat také jako o dlouhodobém útočišti. „Když začaly padat bomby i na západě Ukrajiny, tak lidi v Košicích začali řešit, kam utéct,“ říká v rozhovoru pro Newstream Vlastimil Hájek z realitky TenerifeReal.

Přečíst článek

Shromáždění uspořádala skupina s názvem "Méně turistiky, více života". Podle jedné z hlavních organizátorek Margy Ramisové, kterou citoval list Mallorca Zeitung, se k akci připojilo 100 sdružení a organizací.

Před dvěma měsíci demonstrovalo v Palmě asi 25 000 lidí s hesly "Řekněme dost!" a "Mallorca není na prodej!". Podobná nespokojenost panuje i v dalších španělských turistických metropolích, jako je Barcelona a Málaga, a také na Kanárských ostrovech.

Barcelona

Barcelona si došlápla na Airbnb. Do roku 2028 zakáže krátkodobé ubytování

Tvrdý direkt pro Airbnb v Barceloně. Španělské město opět razantně zasáhlo proti krátkodobým pronájmům a do roku 2028 je chce zcela zakázat.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Kolumbijská univerzita

Trump zrušil americké univerzitě granty za 400 milionů dolarů. I kvůli údajné šikaně židovských studentů

Přečíst článek
Doporučujeme