Mallorca se bouří. Proti masové turistice protestovaly desetitisíce lidí
Na Mallorce demonstrovaly proti masové turistice a nedostupnosti bydlení tisíce lidí. Podle tamní policie jich bylo 20 000, organizátoři tvrdí, že demonstrantů bylo 50 000.
Demonstranti přišli do centra hlavního města Palma s transparenty s nápisy jako "Váš luxus, naše bída" nebo "Nechceme být první v růstu nákladů na bydlení“. Jeden z nápisů kritizoval nízkonákladové letecké společnosti.
Účastníci akce se vydali v neděli večer z parku Ses Estacions přes historické centrum Palmy. Někteří turisté jim tleskali a povzbuzovali je, jiní byli spíše rozladěni.
Mallorca je největší z ostrovů, které tvoří Baleárské souostroví. Tuto oblast, kde žije zhruba 1,2 milionu místních obyvatel, loni navštívilo 18 milionů rekreantů, z toho 4,6 milionu z Německa a 3,4 milionu z Británie.
Češi si Kanárské ostrovy oblíbili jako dovolenkovou destinaci již dávno, s postupující válkou na Ukrajině a jejími následky v podobě drahých energií, ale o nich začali uvažovat také jako o dlouhodobém útočišti. „Když začaly padat bomby i na západě Ukrajiny, tak lidi v Košicích začali řešit, kam utéct,“ říká v rozhovoru pro Newstream Vlastimil Hájek z realitky TenerifeReal.Češi a Slováci prchají na Tenerife. Život je tam levnější než v Praze
Reality
Shromáždění uspořádala skupina s názvem "Méně turistiky, více života". Podle jedné z hlavních organizátorek Margy Ramisové, kterou citoval list Mallorca Zeitung, se k akci připojilo 100 sdružení a organizací.
Před dvěma měsíci demonstrovalo v Palmě asi 25 000 lidí s hesly "Řekněme dost!" a "Mallorca není na prodej!". Podobná nespokojenost panuje i v dalších španělských turistických metropolích, jako je Barcelona a Málaga, a také na Kanárských ostrovech.
Tvrdý direkt pro Airbnb v Barceloně. Španělské město opět razantně zasáhlo proti krátkodobým pronájmům a do roku 2028 je chce zcela zakázat.Barcelona si došlápla na Airbnb. Do roku 2028 zakáže krátkodobé ubytování
Reality
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.