Messiho dresy jdou do aukce. Mohly by se prodat až za 10 milionů dolarů

Aukční síň Sotheby’s připravuje dražbu setu šesti dresů, které na loňském mistrovství světa ve fotbale v Qataru patřily fotbalové legendě Lionelu Messimu. V sadě je i jeden, který hvězda oblékla do finálového zápasu. Odborníci předpokládají, že by se tato memorabilie mohla stát nejcennějším kusem nejen blížící se aukce, ale také vůbec nejcennějším sportovním dresem (dresy) v historii aukcí s předpokládanou cenou převyšující 10 milionů dolarů.
Aktuální rekord co se týče hodnoty vydraženého kusu sportovního oblečení drží dres Michaela Jordana z finálového zápasu NBA v roce 1998. Ten se loni vydražil za 10,1 milionu dolarů, a to v aukční síní Sotheby’s, píše agentura Bloomberg. Mezi fotbalovými dresy pak kraluje Messiho krajan Diego Maradona – jeho dres z finálového zápasu mistrovství světa proti Anglii v roce 1986 (v níž "dal" svoji legenární ruku) se vydražil za 9,3 milionu dolarů. Rovněž loni a rovněž v Sotheby’s.
Nynější aukce Messiho dresů bude probíhat od 30. listopadu do 14. prosince. „Prodej Messiho dresů představuje unikátní příležitost v historii fotbalu,“ nechal se slyšet vedoucí sbírky moderního umění Sotheby’s Brahm Wachter. Podle něj se o sportovní memorabilie začíná zajímat nová generace zákazníků, podle statistik dražební síně je prý až polovině přihazujících na tyto typy předmětů pod 40 let a nadpoloviční většina se aukce účastní poprvé.
Část výtěžku z aukce dresů, které do prodeje poslal startup AC Momento, půjde na dobročinnost ve spolupráci nadací Leo Messi Foundation, která se zaměřuje na podporu dětí se vzácnými chorobami.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.