Minimalistická novostavba splynula se stávající zástavbou

V jednoduchosti je krása, napadne zřejmě každého, kdo se podívá na rodinný dům v pražské čtvrti Lhotka. Navrhli ho architekti a designéři ze studií SOA architekti a Richter Design.
Jejich záměrem bylo navrhnout osobitý dům, který zároveň zapadne do stávající zástavby. Ta definovala jednak umístění objektu na pozemku velikosti 800 metrů čtverečních, tak i měřítko. Přičemž museli splnit i požadavek klientů – co nejvíc propojit interiér s exteriérem.
Provozně je dům rozdělen do čtyř částí. Z předsíně nebo garáže se vstupuje do chodby, která dělí první „kvádr“ objektu. Zde je pracovna s výhledem do zeleně a v zadní části směrem do zahrady kuchyň s přímou vazbou na terasu a zimní zahradu s bazénem. Obývací pokoj v severozápadní části domu je vizuálně propojen s kuchyní. Ve druhém patře je umístěna klidová zóna.
Detailní podobu domu představuje následující galerie.
Budova je navržena v nízkoenergetickém standardu. Stavba vyšla na 24 milionů korun.
>>>>Zajímá vás moderní architektura? Sledujete rubriku Enjoy<<<<<
Česká volejbalová liga v posledních pěti letech šla hodně nahoru. Pohybují se v ní kvalitnější hráči a točí se v ní více peněz. Přesto tuzemské platové hřiště není tak velké jako v sousedním Polsku. Co obnáší práce člověka, který zastupuje profesionální hráče? A proč je dobré do volejbalu investovat? Přečtěte si rozhovor s bývalým profesionálním volejbalistou Martinem Léblem, který má na svém kontě řadu prestižních titulů.
Roční příprava plážových volejbalistů na olympiádu stojí čtyři miliony, říká Lébl
Leaders
Místo na nákupy za zážitkem. Ikea se rozhodla přebudovat své prodejny na místa, kde lze plnohodnotně trávit volný čas. První dva testovací obchody otevře v Šanghaji a Vídni.
Ikea mění své prodejny na chill-out zóny. Zmizí uličky i parkoviště
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.