Místo střechy solární šindele

Část střech ze solárních šindelů, část prosklená. Sídlo společnosti Kloboucká Lesní není jen administrativním zázemím, ale i laboratoří pro vývoj ekologičtějšího bydlení.
Od semínka k silnému stromu vede dlouhá cesta, k hoblovanému hranolu pak ještě delší. Tak zní motto společnosti Kloboucká Lesní, jež se řídí principy udržitelného hospodaření. Do portfolia jejích činností patří nejenom výsadba stromů a péče o ně, ale i jejich zpracování do koncových produktů.
Nově se snaží odpovědět i na otázku, jak by se daly stavět domy rychleji, jak pracovat s energií i materiály s minimální zátěží pro přírodu při jejich výrobě. A právě takovou „laboratoří“ je i nová budova – sídlo společnosti. „Stavbu jsme navrhli tak, aby udávala směr stavění budoucnosti,” přibližují architekti z libereckého studia Mjölk.
Podívejte se na výsledek a průběh stavby výjimečné dřevostavby do následující galerie:
Konstrukci navrhli výhradně z materiálu, který vzniká přímo na místě na lince Kloboucké Lesní necelých 100 metrů od místa stavby. „Dřevo je nejprostší a nejstarší stavební materiál. Způsob jeho zpracování je však ryze současný, použity jsou profily BSH, což je vlajková loď produktů společnosti,” dodávají architekti s tím, že v Česku vyroste za rok dva tisíce dřevostaveb, což odpovídá zhruba půlprocentnímu podílu na celkové produkci dřeva v ČR.
Cílem je tedy jejich mizivé množství znásobit a využít tak potenciálu, který se nabízí a stavět domy, které nebudou ekologické jen z hlediska úspory na vytápění.
Ne všem pandemie ublížila. Oblasti e-commerce se nadmíru daří, což dokazuje také internetový obchod s kosmetikou a parfémy Notino. Jeden z největších prodejců svého druhu v Evropě vstupuje do Irska a pobaltských států. Nově bude prodávat sortiment ve 28 evropských zemích. V nadcházejícím roce plánuje v zahraničí i rozšiřování sítě distribučních center.
Notino expanduje do Irska a Pobaltí
Zprávy z firem
Je to jedna z nejluxusnějších a také nejdražších surovin, která může skončit na talíři. Na lanýže se často nahlíží jako na snobskou rozmařilost, kdo je ale jednou ochutná, snadno propadne jejich těžko popsatelnému kouzlu. Lanýžové speciality najdeme na menu mnoha luxusních restaurací, ale velmi snadno si můžeme pokrm s lanýži připravit i doma, je jednodušší, než by se mohlo zdát.
Cena lanýžů může být astronomická. Přesto je o ně stále větší zájem
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.