Výhled na moře z koupelny. I tak lze žít na Mallorce

Vila „Casa Fly“ od slovenských architektů ze studia Beef se stylově vznáší ve vilové zástavbě na Mallorce. Majitelům nabízí veškeré vymoženosti moderního bydlení, přitom je plně v souladu s místní tradicí.
„Klient nás se zadáním na dům oslovil díky předchozí spolupráci, jeho součástí bylo i najít to správné místo,“ přibližují architekti v autorské zprávě s tím, že to ideální místo se jim podařilo najít po roce hledání.
Nakonec tedy dům vyrostl na svažitém pozemku v oblíbené vilové čtvrti na největším z baleárských ostrovů, na Mallorce.
Jak vypadá vila na Mallorce si můžete podívat do následující galerie.
Masivní kámen místo klimatizace
„Tamními kamennými stavbami, obzvlášť pak specifickou světelnou atmosférou jejich interiérů, jsme byli doslova fascinováni,“ popisují architekti s tím, že právě to ovlivnilo i podobu domu, který navrhli.
Ten zapadá do kontextu středomořské okolní zástavby, zároveň ale odpovídá moderním energetickým nárokům. Architekti se ho snažili koncipovat tak, aby vnitřní prostor bylo nutné klimatizovat co nejméně. Navrhli proto mnohovrstvou fasádu s masivním kamenným obkladem na povrchu. Ten splňuje nejenom estetické požadavky, ale zároveň má schopnost akumulovat teplo a přirozeně tak ochlazovat vnitřní prostory.
Pandemie významně změnila stravovací návyky Čechů. Mnohem častěji si jídlo připravují doma nebo využívají rozvážkových služeb. A za oběd v restauraci utrácí rekordní částku, v průměru víc než 150 korun.
Revoluce v gastru. Češi vaří častěji doma, restaurace drží nad vodou rozvážka
Enjoy
K energetické rovnováze domu přispívají i dřevěné subtilní posuvnému rošty, které jsou moderní verzí tradičních okenic nebo i poloha okenních rámu. Ty jsou usazeny ve zdi co nejhlouběji.
Beef je slovenský ateliér založený v roku 2004 Radem Buzinkayem a Andrejem Ferenčíkem.
Již tento pátek budou mít sběratelé možnost pořídit si skutečný unikát. Do prodeje jdou ilustrace legendárního Alfonse Muchy v podobě nezaměnitelných digitálních tokenů, tedy NFT. Netradičním artiklem zahajuje činnost nová platforma na prodej digitálního umění Vive Arts. Ceny budou startovat níž než u Muchových klasických děl.
Digitální Mucha jde do dražby. V nabídce bude i Slovanská epopej
Enjoy
Chybějící turisté srazili výrobce Mozartových koulí na pokraj insolvence. Záchranné lano mu teď hází dceřiná firma známého Julia Meinla.
Krachující Mozartovy koule zůstanou doma. Chce je zachránit rakouská Heidi Chocolat
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.