Model mimozemšťana E.T. se prodal za těžko uvěřitelnou částku

Model postavičky E. T. ze slavného sci-fi filmu režiséra Stevena Spielberga E.T. - Mimozemšťan se v aukci v Beverly Hills prodal za 2,56 milionu dolarů (skoro 58,4 milionu korun). Podle agentury DPA o tom v noci na dnešek informoval aukční dům Julien´s Auctions.
Vyvolávací cena originálního modelu od italského návrháře speciálních efektů Carla Rambaldiho byla 500 tisíc dolarů. Očekávalo se, že se prodá za částku v rozmezí od dvou do čtyř milionů dolarů. Kdo se stal novým majitelem postavy E.T., aukční síň nezveřejnila.

Umění 2022: Rekordní prodej Bohumila Kubišty ukazuje ochotu sběratelů utrácet
EnjoyKomplikovaný. Tak hodnotí končící rok odborníci ze všech sfér lidské činnosti. Umění nevyjímaje. Kvůli válce na Ukrajině a rostoucím obavám z ekonomické recese se na sběratelství a umění zdánlivě nedostávalo. Přesto i takto komplikovaný rok přinesl celou řadu výjimečných událostí. Ty nejdůležitější vybírají Anna Pulkertová a Valérie Dvořáková z Art Servisu J&T Banky.
Na modelu, který je považován za technicky mistrovský kousek, je více než 85 pohyblivých bodů. Díky nim mohlo při natáčení dvanáct odborníků ovládat například mimiku E.T., nos, oči, ústa, oční víčka, paže, ruce nebo prsty.
Film, který kromě dalších ocenění dostal čtyři Oscary, vypráví příběh mimozemšťana, který se během pobytu na Zemi seznámí s chlapcem Elliottem. Toho si zahrál Henry Thomas, jeho mladší sestru Drew Barrymoreová. Ta nedávno přiznala, že při natáčení filmu věřila, že E.T. je skutečný.
V aukci se kromě hlavního hrdiny filmu z roku 1982 prodávaly boxerské rukavice, které používal Robert DeNiro ve filmu Zuřící býk, nebo koště Nimbus 2000 Harryho Pottera.

Nejstarší džíny na světě se prodaly za miliony. Ležely na dně moře
EnjoyNejsou to nejmodernější a rozhodně ne nejkrásnější džíny na světě, ale zato nejdražší. Nejstarší objevené džíny na světě z roku 1857 se prodaly v aukci za 114 tisíc dolarů (asi 2,6 milionu korun) a podle expertů zřejmě byly jedním z prvních modelů s pětiknoflíkovým zapínáním, kterým se později pod označením 501 proslavil Levi Strauss, jenž vznikl až o šestnáct let později, uvedl server BBC.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.