Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Musk hýří vtipy o tom, co koupí příště. Na Coca-Colu ale ani nejbohatší člověk na světě nemá

Elon Musk
Daniel Oberhaus / Creative Commons / CC BY 2.0
Petra Nehasilová
pej

„Tak a teď si koupím Coca-Colu, abych do ní vrátil všechno, co do ní patří,“ zavtipkoval Elon Musk na svém účtu na Twitteru, který si za 44 miliard dolarů koupil. Na pořízení nápojářského giganta ale ani nejbohatšímu člověku na světě peníze stačit nebudou, upozorňuje agentura Bloomberg.

Nápojářská společnost, jejíž hodnota se podle Bloombergu pohybuje kolem 284 miliard dolarů, je i na Elona Muska tak trochu velkým soustem, i když je nejbohatším mužem planety. 

Jeho jmění podle žebříčku dolarových miliardářů Bloomberg Billionaires Index aktuálně činí 253 miliard dolarů. První pozici si drží s velikým náskokem před Jeffem Bezosem, jehož jmění nyní dosahuje hodnoty 162 miliard dolarů.

Nicméně už dopředu říkat, že Musk si Coca-Colu nekoupí, by se nemuselo vyplatit, píše Bloomberg a upozorňuje na pět let starý Muskův příspěvek na Twitteru, kdy poprvé „zavtipkoval“, že si svou oblíbenou síť koupí.
 

Jack Dorsey, šéf Twitteru

Muskovi se dostalo nejvyššího požehnání. Akvizici Twitteru podpořil jeho zakladatel Dorsey

Převzetí Twitteru nejbohatším mužem planety Elonem Muskem za 44 miliard dolarů (asi bilion korun) vyvolalo v mnohých nejistotu či přímo kritiku, co bude s populární sítí dál. Muskovi se však dostalo i jednoho zásadního „požehnání“ – přímo od zakladatele a bývalého šéfa Twitteru Jacka Dorseyho.

Přečíst článek

Google, ilustrační foto

Mašina na miliardy Google se zadrhává. Naopak Microsoft vydělává nad očekávání skvěle

Technologičtí giganti postupně zveřejňují výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Zatímco razantní růst Googlu daný zejména pandemií se pomalu zastavuje, nahoru jde Microsoft. Důvod? Jeho sázka na cloudové služby.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Síť X testuje dolarové předplatné, zpoplatní užívání i základních funkcí, jako je "lajk"

Má Musk skutečně zlaté ruce? Hodnota jeho sociální sítě dramaticky narostla. X už zase stojí 44 miliard dolarů

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Muskův Twitter už nestojí za nic. Mix porna a fašismu jen likviduje společnost

Přečíst článek
Doporučujeme