Muskova Tesla málem položila byznys malé kavárnice

V Tesle si objednali 4000 mini koláčků, objednávku ale na poslední chvíli zrušili. Bez zaplacení. Malé rodinné pekařství v kalifornském San Jose toto storno objednávky málem položilo, nebýt zákazníků, kteří kauzu zaregistrovali na sociálních sítích, a pekárnu vykoupili.
Majitelce malé pekárny Giving Pies se ulevilo, ač to chvíli vypadalo, že kvůli objednávce za 2000 dolarů (asi 47 tisíc korun), se její malý podnik položí, píše server stanice BBC. Stačilo k tomu, aby na sociálních sítích upozornila na nespolehlivé jednání Tesly, a vše se vyřešilo.
Stížnosti si všiml i Elon Musk, který se omluvil a slíbil, že zaplatí a nechá svoje vedení objednávku rozšířit. „Sjednám pořádek, protože chci všechny přesvědčit o tom, že se na Teslu mohou spolehnout a pro ně vždy udělá vše, co bude v jejích silách,“ napsal k tomu na sociální síti X.
Elon Musk už není nejbohatším mužem planety, ale ještě se zuby nehty drží druhé příčky. Jeff Bezos i Mark Zuckerberg jsou však nebezpečně blízko, jak se dočtete v dalším dílu seriálu Psychologie trhu.
Elon pláče a Mark se směje. A slíbená rvačka ani nemusela být
Trhy
Muskovo jméno navíc zafungovalo tak skvěle, že malou firmu zavalil zájem těch, kteří ji chtěli zachránit. „To, co se stalo, je naprosto neuvěřitelné. Lidé jsou skvělí a já jsem z jejich reakcí naprosto unešená,“ uvedla majitelka pekárny.
Ve finále musela pekárna Muskovu novou objednávku odmítnout. „Díky dobrým lidem jsme vyčerpali naše zásoby,“ dodala kavárnice.
První pacient, kterému společnost Neuralink implantovala mozkový čip, nyní dokáže svými myšlenkami hýbat kurzorem myši na obrazovce, řekl zakladatel projektu Elon Musk. Podle něj se zdá, že se první účastník klinické studie po zavedení čipu do mozku zcela zotavil. O vyjádření informovala agentura Reuters.
Úspěch Muskova Neuralinku. První pacient prý dokáže myšlenkami ovládat kurzor myši
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.