Na místě cihelny stojí vila s bazénem a heliportem

Horizontální vila s dřevěným obkladem stojí na místě někdejšího industriálního areálu. Objekt vznikl podle projektu architektonického ateliéru ADR.
„Majitel se pro tento pozemek nadchl, když nad ním přelétal ve vrtulníku a ihned jej koupil. Na začátku byla malá architektonická soutěž mezi třemi architekty, ve které jsme zvítězili,“ přibližují architekti Aleš Lapka a Petr Kolář, zakladatelé studia ADR.
Hlavní objekt areálu, dům pro rodinu investora, navrhovali tak, aby nabídl co nejvíc průhledů na vrcholy Českého středohoří.
Dům je dlouhý více než 100 metrů
„Z chodby v domě je vidět na horu Říp a zároveň na středověký hrad Hazmburk, z jídelny a kuchyně se otevírá výhled na celé středohoří,“ popisují architekti v autorské zprávě k projektu.
Pozemek, na němž kdysi stával industriální areál s cihelnou, se rozprostírá nad řekou Malou Ohří a má téměř devět tisíc metrů čtverečních. Z jižní strany je vymezen příjezdovou komunikací, ze západní polnostmi. Na severu se svažuje k Ohři.
Prioritou architektonického řešení bylo navrhnout areál nejlépe tak, aby byl při pohledu z dálky nenápadný. Odtud horizontální tvary objektů.
Dům je navržen jako přízemní stavba, která je dlouhá více než 100 metrů. Objekt architekti rozčlenili krytými pěti terasami. Zvláštní pozornost věnovali střeše proto, aby nabízela příjemný pohled při příletu vrtulníkem.
>>>>>>Zajímáte se o architekturu? Novinky i trendy sledujte zde<<<<<<
Slovy klasika, rozmohl se nám tu takový nešvar. Je jím přirovnávání takzvaných digitálních měn centrálních bank – CBDC – ke kryptoměnám typu bitcoinu. Přirovnání je velkou dezinformací současného finančnictví.
Lukáš Kovanda: Digitální měny centrálních bank značí návrat do feudalismu
Názory
Nejlepší restaurací na světě podle prestižního gastronomického žebříčku The Best 50 se opět stala kodaňská Noma. České podniky se v padesátce nejlepších restaurací neumístily.
Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.